Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Një brokoli i ri kundër kancerit të stomakut

Ne kemi gjetur ushqim cilat, nëse merren rregullisht, ajo mund të veprojë për të shkaktojë probleme në stomak dhe mund të ndihmojë edhe në parandalimin e kancerit në stomak.Hong Kong - Duke marrë 70 gramë lakër brokoli në ditë gjatë dy muajve të mund të parandaluar probleme shëndetësore të tilla si gastrit, ulcerat stomak dhe madje edhe kancerin e stomak, sipas një studimi të kryer në Japoni. Lakër Brokoli përmban shumë sulforaphane, një substancë kimike natyrore që stimulon prodhimin e enzimave në zorrë që mbrojnë kundër radikalëve të lirë dhe inflamacion. Në një artikull të botuar në revistën Kërkimit parandalimin e kancerit, shkencëtarët thonë se ata kanë zbuluar se duke marrë 70 gramë brokoli në ditë mund të parandalojë disa probleme serioze shëndetësore. Ne i gjetëm ushqim të cilat, nëse merren rregullisht, ajo mund të veprojë për të shkaktojë probleme në stomak dhe mund të ndihmojë edhe në parandalimin e kancerit në stomak, shkruante Jed Fahey, biokimisti ushqyese në shkollën mjekësore në Johns Hopkins. Është e njohur se sulforaphane është një antibiotik i fuqishëm kundër Helicobacter pylori, që shkakton gastrit, të ulcers stomak dhe kancerit të stomakut.
> stuttering në të rriturit
> . Si të shpëtoj nga fryma e keqe
> Trajtimi i qimeve i hyrë në mish
> .. Conjunctivitis
> Shkaqet e infertilitetit
> Lëndimit të palcës kurrizore qelizat embrionale dhe dëme nervore
> gjakut Ushqimi Tipi B
> Të përballet me lëkurë të pjekur
> marramendje veshit të mesëm, marramendje, dobësi, marramendje dhe sinuses
> Lazer kirurgji venë
> Monitoron dixhital presionin e gjakut për krah - Digital vlerëson Presioni
> Simptomet e sulmit në zemër
> limonadë
> .. Si të bie në gjumë shpejt
> .! Si të përdorni lubrifikim
> Jugut Beach Diet Menu
> . Si të përdorni kanellë,
> .. Ushqimi lakër Lose peshë me një supë me lakër magjike
> Si për të reduktuar oreksin
> Rreziqet e pre-eklampsi