Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Pneumonia virale

Viral (atipike) pneumoni shkaktohet zakonisht nga viruset e influencës apo hantaviruses. Pneumoni atipike kanë fituar një emër të tillë, sepse fotografia klinike disi ndryshe nga tipik. Shkaqet e tyre të viruseve, kërpudhave, të mikroorganizmave intracelular.simptomat gripoznim janë të ngjashme, dhe kollë në mënyrë tipike është e thatë. Gjetjet radiologjike kanë treguar të butë, ndryshimet breathable, shpesh bilaterale, dhe është vendimtare në marrjen e diagnozës. Ajo shkakton dhimbje të muskujve, lodhje, ethe dhe kollë produktive (asgjë nuk është përjashtuar gjatë kollitjes). Disa nga pneumonia atipike, të tilla si ato të shkaktuara nga klamidia (që mbajnë zogj) dhe Legionella (zakonisht prej vendeve të kontaminuara me ajër raft) janë sëmundje shumë serioze. Në përgjithësi, agjentët jo vetëm që sulmojnë mushkëritë, por nuk janë simptomat e inflamacionit të organeve të tjera (mëlçisë, veshkat, truri). Ky kusht është shumë e vështirë dhe zakonisht kërkon trajtim intensiv në spital. Nëse, në bazë të simptomave dhe gjetjet e dyshuar pneumoni atipike, antibiotikët janë të përcaktuara ndryshe se tipik. Trajtimi është më shumë se kohëzgjatjen tipike të paktën dy javë.
> .. çaj jeshil për lëkurë të bukur
> . Erëza. për humbje peshe
> .. Si për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dielli
> sëmundje periodontale e dhëmbëve
> Hithër çaj
> Selenium në ushqim
> Kirurgjisë Katarakt
> . Si për të zvogëluar konsum tuaj kalori
> alkoolit Hazard
> Si për të reduktuar bel
> Rreziqet e pre-eklampsi
> Si për të fituar të shpejtë në peshë, të shëndetshëm shtim në peshë, si shtim në peshë
> Sa kalori duhet burek, burek në kalorive, të recetave burek
> alergji të alkoolit
> .. Osteoporozën
> .. Si trup e sipërme
> Fara liri janë ushqime të mahnitshme të reja
> . Si të jetë i organizuar
> Mishrat Gjakderdhje
> Llojet e drogës