Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Aneurysm Brain

Gjakut në hapësirën subarachnoid vepron pezmatim i lëkurës në mbulesë të butë të trurit, kështu që pacientët zakonisht ankohen për dhimbje koke, fotofobi (dritë pengon ato), frenim dhe dhimbje në qafë, të vjella, vjellje ...hemorragji për shkak të thyerjes muret e enëve të gjakut Dilated në bazën e trurit (aneurysm në zonën e rrethit të Willis) në hapësirën nën mbulesë e butë të trurit të njohur si hemorragji subarachnoid. Aneurysms janë zgjerime të mureve të enëve të gjakut që lindin për shkak të dobësisë së tyre, ose sëmundje, dhe mund të jenë forma të ndryshme dhe madhësive. Këputje e një aneurysm, e cila ishte baza e enëve të gjakut të trurit është më e zakonshme në simptome të rinj osoba.Klinicki janë karakteristike dhe të veçantë, kështu që ky lloj goditje mund të ndryshojnë nga të tjerë me besim të lartë, por zakonisht i bazuar mbi imazhet klinike. Gjak në hapësirën subarachnoid vepron pezmatim i lëkurës në mbulesë të butë të trurit, kështu që pacientët zakonisht ankohen për dhimbje koke, fotofobi (drita pengon ato), frenim dhe dhimbje në qafë, të vjella, të vjellje. Simptoma të përbashkëta janë, konfuzion agjitacion dhe shqetësimi i ndërgjegjes.
> Kalorive çokollatë
> Tea bërë nga majdanoz
> Si të humbni peshë në një javë
> Kalcium
> Orën biologjike në meshkuj
> Rrjedhin trurit
> Era e parfum, parfum duke e bërë
> Si është e AIDSit |? Shëndetësisë
> Reumatizma butë ind
> Pain në gishtat
> Fara prish ekuilibrin hormonal
> .? Çfarë është një shpifjeve qafës së mitrës
> Vitamina D dhe magnez
> alergji të luleshtrydhe
> Simptomat migrenë
> .. Si për të ulur kolesterolin
> . Si të ketë këmbët e bukur
> . Si për të ndaluar gërhitës
> Si për të ushqyer lëkurën tuaj në gjunjë tuaj?
> Kirurgjisë Epilepsy