Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Dieta me mollë

Kjo dietë është e bazuar në mollë. Nga pikëpamja e të ushqyerit pikëpamje, mollë përmbajnë të gjitha ushqyesve të nevojshme dhe të lejojë për humbje peshe të lehtë ....DITA E PARË: Mëngjesi: një pjesë e vogël e byrek mollë dhe një gotë të skremuar mlijekaMeduobrok: një jabukaRucak: vezë të ziera fort, perime të përziera gatuar duke i shërbyer të steamed dhe i kalitur me një lugë e vaj ulliri, limon, uthull dhe erëza në qoftë se dëshironi, e rrotullon e gjysmë, një jabukaUžina: frape një mollë dhe sokVecera: biftek viçi i pjekur në skarë ose broiled spiced me dy teaspoons e vaj ulliri dhe erëza në qoftë se dëshironi, pure e mollë (një mollë të ziera dhe të tensionuar); peciva.DRUGI gjysmë në ditë: mëngjesi: një pjesë e vogël e byrek mollë dhe një gotë mlijekaMeduobrok skremuar pjesërisht: lëng jabukeRucak: Mish të bardhë, i gatuar shërbyer e perime të përziera kalitur me një lugë çaji vaj ulliri, limon, uthull dhe erëza në qoftë se e dëshiruar, e gjysmë një paketë të krisur apo biskota, një jabukaUžina me: jabukaVecera Pasi pjekur: peshqit e zgjedhjes suaj me misër pikante me dy teaspoons vaj ulliri, një sallatë e karrota, kopër, mollë dhe një sallatë jeshile veshur me një lugë vaj ulliri, lëng limoni dhe uthull; peciva.TRECI një gjysmë ditë: Mëngjesi: kos nonfat nga jabukeMeduobrok: një jabukaRucak: makarona me salcë domate, lugë vaj ulliri dhe dy lugë djathë integruar, sallatë frutash me një kivi dhe një mollë mbulua limunomUžina: Një mollë e pjekur në rerniVecera me: rosto derri me salcë molle: mollë gatim dhe do të spërkasë me pak kripë, sheqer dhe pak limon integruar lëkurë larë mirë; pjesë e perime të përziera të papërpunuara kalitur me një lugë e vaj ulliri, limon, uthull dhe erëza në qoftë se e dëshiruar; peciva.CETVRTI gjysmë në ditë: Mëngjesi: kos nonfat nga jabukeMeduobrok: lëng jabukeRucak: derri i gatuar, shkurtuar mollë në feta dhe topped me një lugë të papërpunuara verë e kuqe të përziera perimet në vaj ulliri me limon, uthull dhe erëza në qoftë se dëshironi; pecivaUžina gjysma: gojëmjaltë e mollë dhe një naranceVecera iscijedene: një pjesë dritë djathë steamed perime të përziera dhe i kalitur me një lugë e vaj ulliri, limon, uthull dhe erëza në qoftë se dëshironi, gjysma pastë; një DITA jabuka.PETI: Mëngjesi: një pjesë e vogël e strudel me mollë dhe një filxhan pjesërisht i skremuar qumësht Meduobrok me: jabukaRucak me: proshutë, perime të përziera në një shërbejnë të sallatë kalitur me një lugë e vaj ulliri, limon, uthull dhe erëza në qoftë se dëshirohet, gjysmë paketë një të krisur apo biskota, një jabukaUžina : Një mollë e pjekur në furrë - do të kënaqë urinë dhe për të krijuar sitostiVecera ndjenjë: Zgjedhja e peshkut pjekur në furrë salcë me dy teaspoons e vaj ulliri, sallatë me feta molle të prera-jashtë dhe mbulua me limon, gjysma dietë peciva.Ova përmban vetëm 1.200 kalori në ditë, dhe duhet të ndjekin një javë. Është e rekomanduar kryesisht për gratë, por ata mund të praktikojnë njerëzit, por ajo do të dyfishojë sasinë e bukë dhe makarona për të rritur shumën prej 10 gram.
> Mint çaj
> . Ushqimi OKB
> Pneumonia virale
> Ushqimi kundër stresit
> menu e të ngrënit shëndetshëm
> TEA dhe çaj expectorant për dëbimin e ujit nga trupi - një ilaç natyral për kollë
> Si për lehtësimin e PMS duke ngrënë
> . Si të shpëtoj i stresit
> Ovulacion në femra
> . ushqyerit për të rinj
> . Si për të ndaluar pirjen e duhanit
> qumësht i pasterizuar
> . Si të shpëtoj mbrapa dhimbje
> Uthulla e Molles për humbje peshe
> Ushqimi Mishi - Menu
> Daily biorhythm
> Përqendrimi ushtrimet, meditimi dhe joga
> .. Si për të fituar peshë natyrisht
> Simptomat e hyperthyroidism
> Si të dal nga depresioni