Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Periudhë vonesë

Periudhave, resp. menstruacioneve (menarche latinisht) Emri për gjakderdhje nga mitra, e cila zakonisht fillon në mes 12 dhe 14 Simbolizon fillimin e menstruacioneve dhe fertilitetit filluar një periudhë të re në jetën e saj.simbolizon fillimin e menstruacioneve dhe fertilitetit filluar një periudhë të re në jetën e saj. Menstruacioneve zgjat për 3-7 ditë, dhe gjakderdhje ditët e para si një rregull, më intensivisht dhe e ulën më vonë. Në fillim mentruacije vajzë kryesisht parregullt, ndonjëherë rrallë, ndonjëherë bollëk - por çdo gjë është normale. Çdo vonesë në periudhën tuaj nuk do të thotë se ajo është rreth shtatzënisë, veçanërisht në qoftë se ciklet nuk janë të rregullta dhe ndryshe. Kur rinjtë, gratë seksualisht aktive, në qoftë se menstruacioneve është e vonuar, shtatzënia e parë ishte me të vërtetë se çfarë duhet të mendojnë dhe për të përjashtuar atë. Gjëja e parë që ju mund të bëni për veten tuaj është që të krijojë një nga testet e shtatzënisë në shtëpi (në dispozicion falas në farmaci) nga urinë në mëngjes parë. Testet e sotme janë mjaft të besueshme dhe të përgjegjshëm, në qoftë se menstruacioneve është vonë tashmë, dhe 1 ditë. Për siguri më të madhe për të bërë testin e urinës parë (përqendrimi i hormoneve të pranishëm gjatë shtatzënisë ishte atëherë më i madh). Nëse testi është pozitiv, atëherë ajo është shumë gjasa në të shtatzënisë. Në qoftë se rezultati është negativ, atëherë shtatzënia nuk është ndoshta një çrregullim, por një cikël menstrual humbur dhe ovulacionit në ciklin menstrual mësipërm. Si rezultat i mungesës së ovulacionit apo menstruacioneve mund uranite ose vonë. Ajo duhet të bëhet ekzaminim gjinekologjik dhe ekzaminim ekografik, dhe nëse ajo është konfirmuar përshkruajnë pilula hormon për të rregulluar ciklet e gjatë tipike 5 ditëve. Pak ditë pas ndalimit të pilulës për gjakderdhje të tilla si menstruacioneve.
> . Si për të fituar vetëbesimin
> Laparoscopy në gjinekologji
> Rash alergji
> . gjaku ushqyerit grup 0
> Essential Kamomil Thelbësore Oil Oil Aplikimi
> Ushqime të pasura me vitaminë B, vitaminë B në ushqime, vitamina B burimi
> Ngrerë mosfunksionim shpall sëmundje të zemrës
> .. Si ushqime të punuar?
> Ushqimet që inkurajojnë urth
> kamera për të regjistruar
> Lëndimit të palcës kurrizore qelizat embrionale dhe dëme nervore
> dhimbje koke tensioni
> Si të ketë dhëmbë të bardhë dhe se si duhet të lahen dhëmbët tuaj
> Kënaqur për më shumë energji
> Çaj për dhimbje koke dhe çaj të ftohtë - një ilaç natyror për dhimbje koke dhe ftohjet
> Laser Liposuction
> Presion hudhër
> SA KAFE ka kalori kalori në Ushqim
> . Si të qëndroni zgjuar
> Thelbësore Oil ORANGE Si të përdorni vajra esenciale