Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Ushqyerit me gjenotip

Në mënyrë që të përcaktojë gjenotip e tyre, ne nuk kemi nevojë për ndonjë teste të veçanta të shtrenjtë se një gjysmë ore të kohës dhe informacion mbi historinë e familjes, llojin e gjakut, shenjave të gishtërinjve dhe formën e dhëmbëve dhe kohen këmbë matje.mjek amerikan, Dr Peter Naturopath DAdamo 12 vjet më parë shkaktoi një ndjesi me librin e tij 4 llojet e gjaku, 4 dietë. Përkthyer në 65 gjuhë, kjo është një udhëzues për humbje peshe dhe u shpall një nga 10 librat më me influencë në lidhje me shëndetin e të gjitha kohërave. Në favor të saj Megjithatë, DAdamo nuk ka ndaluar grupet e gjakut - i ri librin e tij Ushqim për gjenotip në përkthim kroat, botuar nga Henin Com, u lëshua pothuajse në të njëjtën kohë në SHBA. Ideja e këtij plani për shekullin e 21, që mund të ndryshojë fatin tuaj gjenetik që gjenet përcaktojnë se cilat ushqime na lejon të jenë të hollë dhe të shëndetshme, për të jetuar më gjatë. Dhe ne mund të ndikojë në gjene, të inkurajojë ose frenojnë ata në avantazhin e tyre. DAdamo thotë se gjashtë lloje gjenetike - gjuetarët, mësuesit, hulumtuesit, mbledhësit, luftëtarë dhe Nomads, e cila është përcaktuar në bazë të analizave të lidhjes gjenetike, sëmundje dhe karakteristikat fizike. Është e vështirë të rezistojë Për të përcaktuar gjenotip e tyre, ne nuk kemi nevojë për ndonjë teste të veçanta të shtrenjtë se një gjysmë ore të kohës dhe informacion mbi historinë e familjes, llojin e gjakut, shenjave të gishtërinjve dhe formën e dhëmbëve, dhe matja gjatësinë e këmbë ... Kur ju të përcaktojë se çfarë genotipi tuaj, ju mund të lexoni në librin (dhe të mësojnë) rekomandime të hollësishme se si për të ngrënë, e cila plotëson të marrë dhe sa për të ushtruar. Së bashku me DAdamo, ose ju jeni idetë e tij të duket qesharake, dietë me gjenotip me siguri do të dëgjoni një shumë në vitet që vijnë. Pak ka gjasa për të rezistuar të paktën të përpiqet të përcaktojë se çfarë gjenotip tyre. Masa gjatësinë e trungut dhe këmbët Këmbët dhe trungu (bust), dmth, raporti i tyre reflekton nivelin e rritjes hormon gjatë shtatzënisë dhe fëmijërinë e hershme. Ato janë të ulëta në rritje dhe kanë këmbët e shkurtra, studimet tregojnë, janë në rrezik në rritje të obezitetit dhe diabetit tip 2 Këmbët të shkurtra janë të lidhura me rrezikun e sëmundjeve vaskulare të zemrës. Gjatesia, megjithatë, mund të thotë rrezik të rritur e disa kancereve. Këmbët të gjatësive të barabarta ose më të shkurtër se trupit tregojnë gjenotipeve të mësuesve dhe studiuesve. Matja e kažiprista gjatësi dhe një unazë Cila është më e gjatë, kur ju të matur brenda? Nëse është fjala për rrjet, kjo do të thotë që ju jeni bark e nënës janë të ekspozuar ndaj sasive të mëdha andorgena (hormonet mashkullore), ndërsa një gisht më Indeksi i përjeton nivele të larta të estrogjenit. Në përgjithësi, hormonet më shumë meshkuj të kontribuojë Andro apo mashkull ndërton - ata janë shtatlartë, zbehta, lloje muskulare. Më prstenjaci në të dy duart janë të rëndësishme për gjahtar, edhe pse kërkuesit dhe nomade tregojnë këtë model. Gishtat më indeksi në të dy duart e shënuar, edhe pse mbledhësit mund të shihet në nomadëve grave, dhe nganjëherë mësuesi. Rezultate të ndryshme në çdo anë të shënuar Mësues, megjithëse shihet ndonjëherë me mbledhësit.
> Kalorive çokollatë
> fasule të kuqe
> Çfarë simptomat shok e shok dhe ndihmës së parë për shok
> limonadë
> . Ushqime të pasura me zink
> Si të ketë Dhëmbët e bardhë
> Proteinave në urinë
> Hormone estrogen
> Si për të lehtësuar stresin
> stuttering në fëmijët parashkollor
> Hithër, luleradhiqe, plak - të lirë dhe të shëndetshme!
> Përshpejtuar, metabolizmi truket humbje peshe
> Ushtrimet e relaksimit
> Ushtrime për hips
> Sa vezë kanë kalorive, kalorive në një vezë, vezë, shëndetësor
> Si për të lënë duhanin
> Si është herpes
> Si për të kapërcyer frikën e fluturimit
> Orar fleksibil të punës, harmonizimin e biorhythm
> Thelbësore Oil ORANGE Si të përdorni vajra esenciale