Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Ushqime të shëndetshme dhe të sëmurë

Listën e ushqimeve që janë të mirë për të ngrënë në sasi të mëdha, dhe për të shmangurKa shumë ushqime që janë të mira për secilin gjenotip, të tilla si vezë dhe vaj ulliri. Por të tjerët janë përbërësit kyç në gjashtë gjenotipeve ndryshme. Ja që është ngrënë më e mirë në sasi të mëdha, të cilat duhet të shmanget. Gjuetar Meat: Mish i kuq është jetike për gjahtar i cili nuk duhet të shqetësohen për yndyrë si peshqit e tjerë dhe prodhimet e detit: Gjahtarët duhet të gëzojnë peshk të rregullt të pasur me omega-3 dhe omega-6 yndyrna, aftësia për të rritur përgjigjen stresit. Rekomandohet veçanërisht janë salmon dhe sardelet Produktet e qumështit: Shumica e djathrave ose më mirë të gjithë, nuk është e mirë për gjuetarët. Kur ju thjesht duan të hanë djathë, është e rekomandueshme që ata pretendonin si lloj djathi dhe yndyrna Pecorino: Më e mirë janë yndyrna monounsaturated si vajrat e ullirit dhe susam Frutat Perimet /: boronicë grejpfrut, çikore dhe panxhar janë një zgjedhje e shkëlqyer dhe karbohidratet algave: Si shpesh të ndjeshëm ndaj gluten, gjuetarët duhet të shikojnë futje e tyre të krunde gruri dhe miell të bardhë. I nxisim ata të oriz dhe erëza quinoa: më e përshtatshme janë ato që mbështesin sistemin imunitar Lehtësuese stresin, të tilla si kanellë, e kerri dhe pijeve shafran i Indisë: Gjahtarët duhet të shmangin kafen Koleksionist Meat: Mish i kuq është i rekomanduar ata të jenë mish qengji, mish dhie, dhe Turqia, dhe pule (dhe jobesimtarë pule) duhet të shmangin peshkun dhe prodhimet e detit: Trilj, ngec, harengë dhe sardelet janë zgjidhja më e mirë për mbledhësit produkte të qumështit: gjizë dhe Gjiza luleshtrydhe e tyre të mira, duhet të shmangin djathë feta mocarela dhe yndyrna: zgjidhja e drejtë e naftës është e rëndësishme për funksionimin e duhur të metabolizmit mbledhësit të ulëta. Vajrat e ullirit dhe arrë janë burimi më i mirë i Frutat yndyrë Perimet /: fruta ekzotike si gujava dhe papaja nenexhik për mbledhësit. Ata duhet të shmangin trangujve dhe karbohidratet kale: të kolektorit në dietë duhet të përfshijë më shumë ushqime të ulët të indeksit glycemic të tilla si miletit QUINOA, oriz dhe Rajs pije oriz: Për mbledhësit janë erëza të mira për të prodhuar të ngrohjes, të tilla si kanelle majdanoz dhe shafran i Indisë, për të shpejtuar metabolizmin 1Napici: kam pi kafe, por në moderim. Ata preferojnë çaj nenexhik të xhensen Mësues Meat: Mish i kuq është e rekomanduar për dhi dhe dele, Turqi pulave, ndërsa shpendët tjera dhe pulave duhet të hahet në numër shumë të vogël të peshkut dhe prodhimet e detit: cod barbuni, klenj, pozitë e lartë dhe Pike janë një zgjedhje e mirë, dhe kjo është mirë për të shmangur butak ( midhje, fiston), oktapod dhe gaforret produktet Bulmet: gouda, djathë Gorgonzola, kos, dhallë janë të mira, dhe duhet të shmangin djathë feta, dolli djathë ... Yndyrna me: ulliri dhe vaj flaxseed janë të rekomanduara veçanërisht për mësuesit, por duhet të shmangë gjalpë, palme, sojë, luledielli dhe susam frutat vajore / perime: zvicerane chard, panxhar dhe lakër brukseli, qepë dhe preproucuju në këtë gjenotip, dhe duhet të shmangin papirike, e domate, asparagus, mushrooms gocë deti ... Frytet janë Kastrati rekomanduara veçanërisht, limon, nectarines dhe manaferrat, pjeshkë, dardha dhe pjeprat duhet të shmanget Karbohidratet: mësuesit erëza të përshtaten më mirë si borzilok, hudhër, rigon dhe rozmarinë, dhe dragua, anise dhe qimnon, do të ishte mirë për të shmangur Melmesat: The Great se rigon. Pije me: E tyre është një zgjedhje e mirë e lëng pineapple dhe çaj jeshil, dhe duhet të shmangin pijet alkoolike Hetues Mishi: Hulumtuesit mish përkatës i kuq, dhe pulave, sidomos ekzotike si nojaRiba dhe prodhimet e detit: Monkfish, krap dhe certifikatë e mirë për studiues, ndërsa troftë dhe salmon duhet gufon nga produktet e qumështit menysë janë të inkurajuara për të shmangur djathrave me myk Por unë gëzojnë mocarela dhe Gjiza djathrave yndyrna: vaj Shea (gjalpë Shi) ata preferojnë, dhe soje duhet të shmangin Frutat Perimet /: Chard zvicerane, qepë dhe lakër jeshile janë të mëdha për studiuesit, si dhe boronicë ftua dhe gujava. Portokall, banane dhe nectarines duhet të shmanget Karbohidratet: Shumica e tyre korrespondojnë me miletit dhe Rajs erëza Rajs: bimeve dhe erëza me një efekt të spastrimit, të tilla si hudhër dhe trumzë 1 pijeve: Tea shegë është një pije ideale. Kafe duhet të shmanget Nomad Mishi: Nomads nuk mund të hani mish të kuq dhe nuk kanë për tu shqetësuar shumë në lidhje me yndyrë. Ata janë të lejuara dhe të mëlçisë mish viçi, turqi dhe peshku dhe prodhimet e detit: peshk i bardhë më të mirë për nomadët, sepse ajo përmban proteina që ndihmojnë të mbajtur një të shëndetshme të sistemit të produkteve të tretjes qumështit djathrave Soft si Brie dhe djathë kamember janë të mira për dhjamin e tyre: A të mirat e naftës flaxseed . / Fruta perime: lakër karrota dhe lulelakër janë ushqim i madh për nomadët, si dhe blueberries dhe nectarines karbohidratet: Nomads duhet të shikojnë futje e tyre të gluten dhe lecithin, dhe për të shmangur thekër dhe erëza miell thekër: piper, anise, mustardë dhe erëza janë allspice për nomadët , ndërsa basil, trumzë dhe majdanoz, një përzgjedhje e mirë e pije: verë Kafe nomadë nuk pi shumë të moderuar, dhe birrë e tyre dhe të kuqe lejohet Luftëtar Mishi: Warriors do të, në thelb, duhet të jetë vegjetarianë, sepse ata nuk e rekomandojnë çdo lloj mesaRiba dhe prodhimet e detit: densitetin dhe viskozitet e gjakun e luftëtarëve më të përshtatshme për peshk me vaj e detit. Ata mund të gëzojnë gofu, Cod, salmon, anchovies dhe produktet e qumështit: gjizë dhe djathrave të ndryshme të buta tolerohet mirë. Megjithatë, ju duhet të shmangin feta dhe Gjiza yndyrna: Problemet metabolizmi do të thotë se ushtarët duhet të zgjidhni me kujdes dhjamin në dietë. Gruri embrion naftës është një përzgjedhje relativisht e mirë e Fruta / vegjetale: zarzavate me gjethe, dhe lulelakër, qepë, spinaq dhe lakër të Brukselit janë një zgjedhje e shkëlqyer për luftëtarët. Unë nuk i përshtaten atyre,, lakër domate dhe eggplants karbohidratet: ushqime të ulët indeksi glycemic të tilla si orizi, elbi dhe thekra është një burim i mirë i karbohidrateve për luftëtarët Melmesat: hudhër, rigon dhe kanellë do të përmirësojë metabolizmin tuaj me këtë pije RNA: Warriors mund të përfitojnë nga kafe dhe çaj të zi
> Si është e BMI, llogaritja e peshës trupore, në masë të trupit
> Zbutur flokët me vaj kokosit
> pasojat Stroke
> Bananet përmbajnë vitaminë B6 dozë
> kokteje Vitamina
> . Si të përdorim mjaltë
> Ushqimi për të gurëve
> Hit në sy
> . Ushqime për ditë të ftohtë
> biskota integrale dhe i krisur kalori
> sheqer rrushit Glukoza
> presion normal të gjakut
> Si për të luajtur anë Playing Jamba, rregullat e lojës dhe zare - zare me 6 zare
> . Një dietë e balancuar
> Tre ditë dietë
> . Si për të përmirësuar qarkullimin
> Mitet e muskujt e barkut!
> Ushtrime për shpinë qafës së mitrës, qafës ushtrime shpinë, ushtrime për muskujt e qafë
> skumbri Peshku
> Probleme psikologjike