Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Gluten-free produkteve

Për fëmijët që vuajnë nga sëmundje celiac simbolit enteropathy gluten), është i nevojshëm për të hequr gluten nga dietë. Gluteni është një komponent i proteina, grurë thekër, elb dhe lidhur me kokrra. Miell misri dhe oriz e bën atë, dhe çështja e pranisë së në gluten kënaqur është e diskutueshme.Largimi i gluten nga dietë të çon në një faljen e plotë klinike, që do të thotë që simptomat zhduken. Por heqja e gluten nga dietë krejtësisht nuk është e lehtë. Shpesh ne të hani ushqime që përmbajnë gluten, dhe edhe pa e ditur atë. Si kokrra e përdorura në industrinë ushqimore në përgatitjen e shumë produkte në rastet që janë të pranishme në sasi të vogla nga prodhuesit nuk janë të nevojshme për të specifikuar të dhënat mbi përbërjen e produktit. Gjithashtu, marrja e paqëllimshme gluten mund të ndodhë gjatë përpunimit të gluten-free ushqimeve. Psh. feedstock për prodhimin e flours gluten-free tilla si misri vakt, shpesh gjatë përpunimit janë makinat e njëjta si dhe grurit. Sa e rëndësishme është të ushqyerit e fëmijëve me sëmundje celiac provohet nga fakti se zbatimi i të ushqyerit adekuat jo vetëm të zhduket diarre dhe të gjitha simptoma të tjera, por vjen për të një përmirësim të ndjeshëm në sjelljen dhe zhvillimin fizik. Çfarë është edhe më e rëndësishme të them është se disa fëmijë të sëmurë nuk mund të tolerojë asnjë qumësht sheqer-lactose, dhe për këtë arsye në javët e para të dietës dhe të ushqyerit mund të zbatohen pa lactose. Është e vetëkuptueshme se pacientët me sëmundje celiac nevojë për të zbatuar një dietë të përjetshëm gluten-free. Për përgatitjen e menutë ushqimore pa gluten nevojë për një shumë të njohurive dhe aftësive për të bërë menus nuk ishin vetëm ushqyese dhe të ekuilibruar mirë, por edhe të larmishëm dhe të pranueshme për fëmijët. Gluten-free ushqime janë të shtrenjta dhe jo gjithmonë në mënyrë të lehtë për të marrë dhe për të pengoj familjes i sëmurë. Prandaj, nuk është çudi që prindërit e fëmijëve që vuajnë nga sëmundje celiac, përmes lidhjes së saj të kërkojë që ata të lejojë blerjen më të lehtë e produkteve të pa gluten, si dhe të ndihmuar të tjerët në zgjidhjen e sistemit të tyre egzistencionalnih pyetje. LISTA PËR PLANIFIKIMI Nëse ju nuk jeni të sigurt për përbërjen e ushqimeve, ishte lënë pas dore nga dietë. Dyqan mund të jetë e shkruar që nuk përmbajnë gluten, ATO gjithashtu tregon klasën kaluan Boterore e kaluar një shenjë për ushqim pa gluten). Emërtim për ushqime dhe ushqime pa gluten - gluten-free produkteve • BG USHQIMI LEJOHEN: Të gjitha llojet e frutave, të drithërat: oriz, misri, meli, hikërror, soje, farat e susamit, të gjitha llojet e perimeve duke përfshirë patate, fasule, thjerrëzat, marule, të gjitha llojet e mishit, peshkut dhe vezë, qumësht, gjalpë, margarinë, ndërsa, kos salcë kosi dhe djathë duhet të jenë të kujdesshëm, sepse prodhuesit e këtyre produkteve të dini për të shtoni miell, sheqer, çaj, xhem, mjaltë, akull të pastër, çokollatë të pastër, Zëvendësimet e kafesë, duke përfshirë niseshte dhe gruri niseshte, vaj, uthull, kripë, maja, erëza bimor, të aromave të fortë të tilla marifet piper dhe spec i kuq nuk janë të përshtatshme për konsum njerëzor, në fëmijët e moshës parashkollore. Përbërësit e ndaluara: Produkte nga, thekër gruri dhe elbi (miell, bukë, pasta, ndryshme drithëra pure), të gjitha llojet e makarona, të gjitha llojet e ushqimeve të përgatitura që përmbajnë Roux, crumbs, sallamit si sallam, frankfurters, tru (kryesisht përmbajnë miell); qull mitur nëse ju nuk keni një etiketë që nuk përmban gluten.
> Reumatizma butë ind
> Si të erections më të mira
> sëmundje periodontale e dhëmbëve
> Kalorive çokollatë
> Pastrimi i zorrës
> Bajame proteina dhe Shëndeti
> Përshpejtimin e metabolizmit
> fasule të kuqe
> ushqime të lehta për darkë
> Si të trajtuar ankth
> PAIN ovarian
> Kalorive Kos
> Arra mbrojnë nga diabeti
> Sëmundjet veneriane
> Mjaltë
> .? Çfarë është një shpifjeve qafës së mitrës
> Test për verbërinë e ngjyrave
> lulekuqe peruan
> Hekur
> Astigmatizëm e syrit