Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Lodhja dhe të qenët i përgjumur

Lodhje mendore mund të pengojë durim gjatë stërvitjes, gjë që shpjegon pse nganjëherë është e vështirë në praktikë, të botuar në të shkencëtarëve britanikë.Ekspertët kanë vërtetuar se njerëzit që e kanë zgjidhur para se të ushtrimit të detyrave mendërisht kërkuar shumë më shpejt i rraskapitur sesa kur ishin mendërisht të freskëta. Lodhja mendore nuk ndikon në muskuj ose zemrat, por përkushtimin e tyre, vështirë amuele Marco S, Walter Staiano dhe Victoria Manning e Bangor University në Uells. Studimi përfshiu 16 subjekte që merrnin të kërkuar, 90-minuta teste që kërkojnë një shumë vëmendje dhe kujtesës. Pastaj kufiri i durimit hipur biçikletë stacionare, ndërsa ata janë ekspertë matura shkalla e zemrës dhe shenjat tjera vitale. Një ditë më vonë i njëjti grup para ngasjes rastësisht shikuar 90 minuta dokumentar. Shkencëtarët kanë gjetur se të anketuarit, kur ata ishin të lodhur mendërisht, nga 15 për qind para përfundimit çiklizmit se sa kur ata ishin të freskëta, edhe pse nuk ka pasur dallime të mëdha në funksion kardiovaskulare dhe muskujve. Hapi tjetër është për të shqyrtuar ato si pjesë e trurit përgjegjëse për pse njerëzit kanë tendencë për të ushtrimit të lodhur psikologjikisht.
> . Erëza. për humbje peshe
> pastër trupin e toksinave
> Mushkonja Thelbësore Oil Si të shpëtoj e mushkonja
> drithëra hikërror
> Mëngjes të shëndetshëm
> Sa kalori duhet burek, burek në kalorive, të recetave burek
> mëngjes të shëndetshëm
> Siklet në gjoks
> Efektet cavitation
> Nëse diçka është shqetësuese që ju, për të shprehur
> menu e të ngrënit shëndetshëm
> . Si për të shpejtuar metabolizmin
> gjakut nga shkaqet, hundë dhe trajtimin e
> simptomat mononucleosis
> Zbuluar se alkooli nuk shkaktojë marramendje
> Hithër, luleradhiqe, plak - të lirë dhe të shëndetshme!
> Si të shkruani një ditar të mirë
> Plani dietë për sklerozë të shumëfishtë
> Si për të kuruar një dhimbje koke natyrisht
> ... Trajtimi e dhimbje të fytit