Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Frika nga stuhi

Fëmijë më të moshuar mund të ndihmojë në edukimin e rrufe se si e shkaktuar dhe bubullima, por e bija mund të mësojnë dhe mundësia e një aksidenti të shkaktuar nga rrufejaASTRAFOBIJA, nga frika e rrufe dhe bubullimë, është një nga shqetësimet më të shpeshta tek fëmijët. Për fat të mirë, fobi nuk ndërhyn me funksionimin e përditshme, dhe kjo është shumë e mundshme që ju do të kalojë me kohë. Mbani në mend se sjelljet që prindi i kushton vëmendje priren të jenë të u ngrit. Me kujdes të matur se si ju mund të merren me këtë problem. Por këtu janë disa strategji që mund të ju ndihmojë. Edukimi i fëmijëve më të moshuar mund të ndihmojë të edukuar se si rrufe dhe bubullima të ndodhë, por e bija mund të mësojnë dhe mundësia e një aksidenti të shkaktuar nga rrufeja. Për shkak të tij, fëmijëve eksperienca e kufizuar shpesh mbivlerësohet probabilitetin e ngjarjes. Kur kam dëgjuar se diçka ka ndodhur dikujt, menjëherë besoj se kjo do të ndodhë me ta. Ju mund të mësoni një vajzë, dhe se llogaria se sa larg rrufe e sheh atë. Pasi ai pa dritën, një numër sekonda. Nëse keni pritur tre sekonda nga rrufeja, kjo do të thotë se vetëtima është rreth një milje larg, nëse ajo ka qenë pesë sekonda një milje. Shmangia e në këtë mënyrë e kanë të bëjnë me frikë, edhe pse shpesh në fuqi, ajo është gjithmonë e dyshimtë. A ju shmangur objekt i frikës së tyre, nuk kemi mundësi për të mësuar nga përvoja se sa është në të vërtetë i parrezikshëm. Megjithatë, në një situatë ku një fëmijë është jashtëzakonisht i frikësuar, edhe ne do të merrni asnjë zgjidhje, atëherë pse nuk duhet të jetë e thjeshtë dhe praktike? Një nga mënyrat që fëmijët zakonisht shfaqin në vetvete, është i fshehur. Kur fëmijët kanë frikë të errët, të lënë një dritë mbi to. Kur ju jeni frikë nga thunder, ne mund të merrni në kutinë nga qese, në një dhomë që ka zë të mirë dhe të lehta të izoluara. Nëse parashikimi i motit parashikon mot të keq, në plan një udhëtim për në kinema. Përballimin Ndërsa është konsideruar mënyra mirën e përballimit me frikë, nuk e teproj. Mos i detyroni që situata të keq të saj (p.sh. vetëm në një dhomë në errësirë, derisa të bubullima). Ajo është e mirë për të marrë hapa të vegjël, çfarë është më e lehtë - dhe kjo ndoshta do të jetë për të mbijetuar një stuhi në kompaninë tuaj. Shoqata pozitive kur një stuhi fillon të organizojnë një atmosferë të këndshme. Ju mund të ušuškati së bashku nën një batanije dhe rri duarkryq para cartoon tuaj të preferuar. Ju mund të dëgjoni muzikë me zë të lartë dhe e gjithë familja për të bindur valle çmendur. Nëse frika është aq e madhe se ajo paralizon, ajo është e lehtë për të përqafuar, premtoj atë që ju do të mbrojë atë dhe të marrin atë në krahët e tij, ndërsa një stuhi kalon. Disa gjëra që ju mund të bëni para se të motit të keq. Shpikë një histori në të cilën rrufe ndriçoj një rrugë ose zbulojnë thesarin, një makinë rrufe jashtë të keqen. Vizatoni një rrufe të vogël në një lule të madhe, unë dhe atë që nën batanije shikuar një karikaturë, ndërsa ndriçimit jashtë. Të mësojnë të përdorin imagjinatën tuaj. Përbindësh qesharake mund ta pengojë rrufe, ose të hani ato. Mbështetje Respekti ndjenjat e saj e frikës. A nuk e bëjnë, rehati argëtim dhe uvjeravajte se është i sigurt. Kujtoj saj gjërat që përdoret për të frikësuar, por tani ata nuk janë më të frikësuar. Mësojnë një teknikë relaksim (shih atë në internet!), Vizualizimi (mund të jetë në mendimet e mia shkojnë për të preferuar të tij, një vend të sigurt), frymë (një ide që mushkëritë e saj, e cila ngadalë shfry balona). Falënderimi përmirësimin vogël në përballimin me frikë, dhe nuk kritikojnë kur frika është e madhe. Kjo është veçanërisht e rëndësishme që ju të qëndroni të qetë. Mos kini frikë nga frika e saj. Qetësi juaj ofron ndjenjën më të mirë sigurnosti.Ne duhet të bëni të gjitha më lart. Provoni se çfarë ju mendoni të mirë, dhe të monitorojë reagimin e vajzës së tij. Le të çon. Ruajtja e një strategjie për të punuar, të harrojmë të tjerët. Dhe pyetja është se si do ndonjë të këtë nevojë. Shirat e verës ishin mbi, deri në verën e ardhshme, çdo gjë mund të ndryshohet. Kjo nuk do të marrë kohë, dhe do të në vend të studimit prognoza e fytyrës së tij dhe frika e blemishes të jetë e mundur.
> Këshilla për kampe - kampe në fshat
> Ushqimi Mishi - Menu
> Simptomat Mushroom MUHAR të helmimit kërpudha
> Osteoporoza bolest
> Çfarë ushqimi për të ngrënë?
> Si të kanalizojnë zemërimin
> . Ushqimi për të fituar peshë
> Shëndetësore me vaj peshku
> Shkaqet e infertilitetit mashkullor
> Sekreti i jetëgjatësisë dhe të vjetër njerëzit e moshës së trupit të njeriut - banorët më të vjetër
> zoster Simptomat Herpes dhe trajtimi
> Djegiet nga kandil deti Si për të lehtësuar djegien nga dielli
> Blackberry verë për anemi
> naftës kungull
> . Paleo Ushqimi
> fasule të kuqe
> . Si të humbni peshë
> . Si për të llogaritur indeksin e trupit në masë
> . Pimples Trajtimi
> Si për të parandaluar rrudhat në qafë