Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Produktet e qumështit thartuar

Konsumi i 400 mg kalcium në ditë, sa është e përfshirë në 250 ml qumësht, ulur e vdekshmërisë nga sëmundje të zemrës me 60 për qindFëmijët të cilët konsumojnë shumë të qumështit dhe produkteve të qumështit si djathi, jetojnë më gjatë, tregon hulumtimi. Studimi, i filluar në vitet 30-të shekullit të kaluar, pas 4374 e fëmijëve për 65 vjet të plota. Shkencëtarët nga Bristol dhe Queensland zbuluar se fëmijët të cilët kanë konsumuar sasi të mëdha të produkteve të qumështit më rrallë vuajtur nga zemra dhe sëmundje të tjera. Raporti i paraqitur në revistën Heart tha se prodhimet e qumështit nuk e rrisin rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, edhe pse ajo përmban yndyrë dhe kolesterol. Studimi zbuloi se kalciumit në rritje diete dhe produkteve të qumështit, veçanërisht qumësht, ulur vdekshmërinë nga sa më shumë si një të katërtën. Konsumi i 400 mg kalcium në ditë, sa është e përfshirë në 250 ml qumësht, ulur e vdekshmërisë nga sëmundje të zemrës me 60 për qind. Tre vakt qumështit - të tilla si një gotë e dy dl qumësht, një filxhan kos dhe një pjesë të vogël të djathë - të sigurojë futje të mjaftueshme të kalciumit. Shkencëtarët besojnë se prodhimet e qumështit edhe hahet favorshme prek zemrën dhe qarkullimin e hormonit insulinë përmes si IGF-1. Rezultatet favor praktikën e dhënies së shumave të shtuar të produkteve të qumështit për fëmijët e shkollës.
> Karbohidratet në dietë
> jetës së njerëzve
> Një dietë e shëndetshme, për të shmangur një sulm në zemër
> Si të përdorni një tampon.
> alergji cat
> TEA për alergji dhe çaj për puçrra fytyre - kurë natyrale për alergji ilaç natyral për puçrra fytyre
> milks
> Menstruacioneve hollë
> Çaj për rrugët e frymëmarrjes dhe çaj për depresion - një ilaç natyral për depresion
> Si për të reduktuar bel
> TEA për një natë të mirë për të dashuruar çaj - një ilaç natyral për shërim pagjumësi natyrale për potencë
> . Ushqimi për të fituar peshë
> Dielli Hello - Yoga
> Vitamina A - ku ka mungesë të vitaminës A fatale për sytë të shëndetshme
> .. Si të përdorni uthull molle
> erëz karafil
> Si të parashikojnë kapjet epileptik
> . Si për të parandaluar të shkurtër vizionit
> Trajtimi i dhimbje të fytit
> Suhe usne