Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Alergji të ragweed

Polen ragweed mund të zgjatet për 300 kilometra larg nga bimëve në rritje dhe fara e tij mund të mbijetojë për më shumë se 30 vjet në kushtet e ngrirjesShfaqja e simptomat e alergjisë është poleni përgjegjës ragweed që është ajrore. Polen Ragweed mund të zgjatet për 300 kilometra larg nga bimëve në rritje dhe fara e tij mund të mbijetojë për më shumë se 30 vjet në kushtet e ngrirjes. Koha e lulëzuar (polen) Ambrose prej korrikut deri në tetor dhe më pas simptomat më të shquar alergjike në njerëz alergjik ndaj ragweed. Koha e polen varet nga moti çdo vit. Për më tepër, në rajone të ndryshme klimatike të sillet polenit kohës fluturimit (në sezonin e Dalmaci polen zakonisht fillon më herët se në pjesët kontinentale të Kroacisë). Simptomat e një alergji të ragweed Ambrose shkakton alergji nga bari (rinitit alergjik). Rinitit alergjik hundë karakerizira zihet fryma, shkarkimin e harlisur i holluar me ujë nga hunda dhe shfaqjes së ndjesi kruarje dhe djegie në hundë. Janë të ngjashme me simptomat e një të ftohtë, përveç se ftohtë shpesh shoqëron ethe. Nëse vëreni se keni çdo vit, një të ftohtë "për të njëjtën kohë, ajo është shumë gjasa që në fakt vuajnë nga alergjitë. Përveç simptomave në hundë, alergji të ragweed është shpesh një nga simptomat syrit - cvenilom, marramendës, kruarje dhe djegie ndjesi dhe ënjtje e syve (konjuktivit alergjike). Nëse simptomet alergji të çrregullt apo mënyrë jo të trajtohet, kjo shpesh çon në shfaqjen e astmës alergjike. Si për të mbrojtur veten nga Ambrose? Informohen rregullisht për gjendjen aktuale të polenit ragweed në zonën tuaj. Në një kohë kur polen më të madhe, në mes të 5 dhe 10 orë të mëngjesit, për të shmangur hapësirave të hapura dhe aktiviteti fizik i fuqishëm (sport), si ju marr frymë më të rëndë dhe sasinë më të madhe të polenit në traktin respirator. Syze dielli në natyrë veshin për të mbrojtur sytë tuaj nga poleni. Planifikoni pushimet tuaja në një kohë kur sezoni polen në shtëpi. Mundohuni të zgjidhni një zonë me më pak alergeneve, të tilla si ishujt, fshatrat në bregdet ose në malet e larta. Kur udhëtojnë nga dritaret e makinave, të ngushtë dhe të fikur ajrit. Instalimi i një filtër për polen! Për të ulur përqendrimin e polenit në dhomë gjumi, lani flokët tuaj para se të shkojnë në shtrat, dhe rroba që keni qenë atje duke larguar jashtë dhoma gjumi. Rrobat pas larjes tharje në shtëpi sepse ne kemi hapur për të mbledhur gjurmë polen. Korrelacioni i alergji ndaj ushqimit ragweed dhe disa Pollens alergjike e disa bimë janë të ngjashme me qytetin dhe ushqimeve të caktuara. Prandaj, personat alergjik ndaj poleneve, mund të ndodhë në të njëjtën kohë dhe alergji ndaj ushqimeve të caktuara. Nëse vuani nga alergji të ragweed, shmangur banane, pjeprat, shalqi, dhe kamomil, si dhe ushqim, për shkak të ngjashmërive me alergjen ragweed, për ju mund të shkaktojë një reaksion alergjik. Simptomet e alergji të ragweed, ju mund të trajtoni veten! Disa nga më të vjetër anti-alergji që shkaktojnë marramendje dhe oreksit në rritje, dhe substancat moderne, të tilla si përbërës aktiv në Belodin, nuk ka efekte anësore të tilla. Për shkak të kësaj, Ministria e Shëndetësisë ka miratuar Belodin vetë-të trajtuar simptomet alergji. Vetëm një tabletë në ditë Belodin do të ju ndihmojë për të kapërcyer periudhën e ragweed polen! Belodin ju mund të merrni para se simptomat e para të alergjive, dhe nëse ju keni simptome alergji ndodhur, Belodin do tju ndihmojë brenda 10 minutash. Belodin mund të blihen pa recetë në farmaci tuaj lokale ose farmaci.
> Si për të kapërcyer,
> .. Si për të zvogëluar dhimbjet menstruale
> Banane janë të mira për zemrën
> ujit në trup
> Si të kurë papërkrahje seksuale impotenca.
> Anatomia e nga ana
> Alergji të ftohtë
> Ënjtje e këmbëve
> Mendimet e ngulët
> Stresit lehtësimin e
> Kuriozitete Brain
> ... Ushqimi Citrus
> Kanellë Ushqimi
> Strategji përballuese
> ..! Diet sipas llojit të gjakut
> Mosha dhe Moshimin
> . Si të përdorni kanellë,
> A keni lëkurë të thatë apo kombinim?
> Hormon stresi
> Si është e AIDSit |? Shëndetësisë