Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Test për verbërinë e ngjyrave

Ekzistojnë disa lloje të verbëri ngjyra, dhe forma më e zakonshme në të cilën mungesa e aftësisë për të dalluar gjelbër nga trashëguese e kuqe transmetohet nëpërmjet kromozomeve Xshkencëtarët e SHBA njoftoi se ata ishin në gjendje për të kuruar verbërinë e ngjyrave të njohur si verbërinë e ngjyrave. Sipas një raporti të paraqitur në revistën Nature, ekspertët nga Universiteti i Uashingtonit, futja e gjenit terapeutike lejuar diferencimin e majmunët rritur me ngjyra. Shkencëtarët nuk kanë besuar se manipulimi i tillë i trurit të rritur të jetë e mundur. Besohet në përgjithësi se rivendosja e vizion të përsosur të mundshme vetëm në ditët e hershme të jetës. Megjithatë, profesori Zena Neitza arritur të futur në qelizat e gjene terapeutike për kuptimin e lehtë në sytë e majmunët rritur mashkull. Gjenet terapeutike përmban ADN e qelizave të kuqe lejon dallimin nga e gjelbër, të cilat ishin meshkuj të humbur. Testet kanë treguar se gjen terapi do të jetë përherë i suksesshëm, dhe ekspertë besojnë se të njëjtën metodë që të jetë efektive në njerëz.
> Si për të përmirësuar gjendjen shpirtërore, kënaqësi çokollatë
> magnet shërimit
> detektor për kancer
> Infeksionet e veshit tek fëmijët, simptomat e infeksionet e veshit
> Çfarë është pezmatim i lëkurës
> Ndjenja e erë
> Të ofrojë ndihmë në sulm epileptik |? First Aid
> Si për të mësuar për të notuar, not për fëmijë dhe të frymëmarrjes teknikat - mësimet not mësimdhënies për fëmijët
> Hekuri në trup
> Mitet e muskujt e barkut!
> Lactose
> se sa kripe shkon në salcice salcice recetë, kalorive, gatuar në verë me herbs
> Normale dhe të përziera
> , Kungull kungull apo kungull
> Syrup Blackberry
> Kalorive Kos
> Kalorive banane
> Matja e presionit mekanike sphygmomanometer
> . Silicone dhënia e gjirit dhe rreziqet
> . Mezoterapia Eliminimi celuliti