Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Vdekjes grazhd

Kur ai vdiq, Christopher Blum ishte katër muajsh. Babai e gjeti atë në grazhd e tij, e ashpër dhe të ftohtë. Prindërit u është thënë se fëmija i tyre kishte vdekur papritmas gjatë gjumit, pa asnjë shkak të njohur të veçanta apo sëmundjeÇfarë është i vdekur? Përgjigje 20 vjeç. Tragjedia është se mjekësia e quajtur "vdekje grazhd". Blum nuk besonin dhe ende nuk e besojnë për disa orë para vdekjes së tij, Christopher mori një vaksinë trefishtë. Kjo ishte në korrik 1987. vjet, që trupin e tij në një morg në Londër, minus tetë gradë Celsius në tabaka me etiketën "Baby Blum:. vdekur" Prindërit e vogël të vdekur, pra, 20 vjet nuk pranoi të nënshkruajë certifikatën e vdekjes së djalit të saj, sepse në letër përmban deklaratën "Sudden vdekjes foshnjore Sindromi." Një histori e tmerrshme e një porsalindur që kurrë nuk ka qenë një varrim të denjë u gjet gjatë lajmet kërkime në morgun e Londrës të iniciuar nga Guardian që qeveria britanike do të njoftonte së shpejti planifikon të reformojë sistemin e që është ndryshuar pak që nga koha viktoriane. Blum rast është shumë e rrallë, por sigurisht jo i vetmi, sipas Journal, të cilit gazetarët kanë ardhur në kontakt me të atin e Christopherovim, Steve Blum. "Ulur në dhomën e tij që jetojnë në Edmonton në veri të Londrës, i cili ndan me vajzën e vjetër, 26-vjeçari Jayne, Blum thotë se ai e di që fëmijët të mos-regjistrimin e vdekjes shkelin ligjin. Ajo nuk mund të thuhet, e detyruar të nënshkruajë një dokument që thotë se" vdekja grazhd " , të përshkruar në The Guardian. Unë e di që tingëllon e tmerrshme nuk varrosin atë. Është e tmerrshme, por faji i të cilit është ajo? Pse ai do të largohet më tepër se gënjeshtra atje për 20 vjet, atëherë kryhet një hetim? - Kërkon 20 vjet pas një tragjedi familjare, Steve Blum, i cili beson se mbulimi i vdekjes së një provë vendimtare e gjakut të marra nga fëmija dhe të cilët pretendon të ketë zhdukur. Dhe tani një kohë të sigurt për të provuar se vaksina vdekja Christopherovu gabuar trefishtë. Djali i tij përshkruan, atë ditë vere, kur ai vdiq, i ulur në djep e saj. Nëna e mori atë për të North Middlesex Hospital pas marrjes së një vaksinë kundër kollës së mirë të trefishtë, poliomieliti dhe tetanusit, pas së cilës ajo përshkruan Blum, fëmija vjellë menjëherë. Rreth shtatë ose tetë në mbrëmje ata e vënë atë në krevat fëmijësh në të cilën është thënë, rreth gjysma e tetë të fundit gjeti një grusht clenched në kokë dhe fytyrë në jastëk. Frymëmarrje artificiale me Christopher u përpoq për të ringjallur fqinjit ishte e kotë, dhe Blum ishte dyshuar menjëherë vaksina. Pastaj ajo filloi një luftë në të cilën ata kishin tre avokatët dhe organizimin e mbështetjes për viktimat e gabimeve mjekësore. Por në fund ata të gjithë e majtë. Unë jam i shqetësuar se ky njeri fatkeq jetuar me ndjenja të forta dhe shqetësimet që hetimi nuk ka zgjidhur. Unë shpresoj se gjërat mund të zgjidhen dhe unë pyes veten nëse ka fjalë që një njeri nuk mund të përballet me të vërtetën tragjike - tha mjeku Guardian Bill dolloma, mjek ligjor në veri të Londrës i cili nuk e ka kontestuar radio atje. Jo, uttered një pyetje që shfaqet në shumicën e rasteve, kujtimin e Blum. A është ky stres prindërore, e cila është e kombinuar me burokracinë dhe rrethanat e tjera, kaloi kufijtë e çuditshme? Në një shkallë të stresit për prindërit është humbja e një fëmije intensitet më të madh, dhe kjo është një ngjarje që sjell në pikëpyetje besimin e një njeriu me kuptimin e jetës, besimtari ka një Perëndi, dhe të shkundur tërë sistemin nga toka lart - shpjegon njohur psikoterapist Zagrebit Milan Doe. Shumica e njerëzve nevojë për një jetë për të dalë me ekipin në fund. Sipas mendimit tim ka diçka në strukturën e personalitetit të këtyre njerëzve sepse kjo ngjarje intensifikuar vetëm. Kjo nuk është vetëm për humbjen e një fëmijë, por edhe një koncept me të cilin filloi në shtatzëni, dhe ne mund të themi se kjo është narcisizëm - Doe shpjegon. Mundësia që Blum është e drejtë ka në teori, do të shpjegojë Prim. Dr Milivoj Jovančević, i cili thotë se "çdo çështje të huaj, nëse futur në trup mund të shkaktojë një komplikacion ose vdekje." Megjithatë, duke vazhduar Jovančević, duhet të provojnë një lidhje shkakësore, dhe pa tregues të tillë, vaksinimi nuk duhet të jenë të lidhur me përfundim fatal. Çfarë është e rëndësishme është që gjëra të tilla janë tepër të rralla. Deri tani përqindja më e madhe e shkaqeve që nuk lidhen me vaksina, por është në fakt një rastësi. Një arsye mund të jetë shumë. Pas të gjitha, vetëm një vit më parë hulumtim tregoi se shkaku më i mundshëm i vdekjes krevat portativ në një lloj papjekuri në tru përgjegjës për frymë. Në autopsia nuk është i pranishëm nuk mund të shoh - shpjegon Jovančević. Pa marrë parasysh se pashpirt mund të duket, është një shkak i rëndësishëm i tragjedisë dhe pas 20 vjet. Dëshmon të jetë dashuri një prind, apo diçka krejtësisht në kundërshtim me këmbëngulje gjatë dy dekadave, ndërsa edhe vetë katër fëmijë nuk ka një varr të mirë? Steve Blum thotë se, të gjithë të përfundojë dhe të varrosur djalin e saj. Por ajo nuk pranon të nënshkruajë një letër duke pretenduar se ajo ishte një vdekje krevat fëmijësh.
> Frutave agrume - portokall
> tiroide simptome
> . pastë dhëmbësh si për të zgjedhur
> Sinuseve dhimbje koke
> Mosha dhe Moshimin
> .. Ushqim për Bukuria
> Frakturë e klavikul
> trajtimit misri
> skuqje të lëkurës të djersës
> .. Si të qëndroj më gjatë në shtrat,
> Përshpejtimin e metabolizmit
> Llogaritja BMI
> Matje presion me sphygmomanometer automatike
> Thelbësore të naftës e Rose Aplikimi Essential Oil
> efektet e stresit
> . Si të jetë zgjuar
> Acupuncture kinezisht
> Ovulacion në femra
> Kanceri i ezofagut
> hormonet e estrogjenit, hormonet femra, hormon estrogjenit