Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Simptomat migrenë

Një numër i madh i pacientëve paditur ndjeshmërinë ndaj dritës sy (fotofobi), dhe disa nuk mund të tolerojë zë të fortë ose stimujve nuhatjesmigraines KLASIKE shpesh shoqërojnë shenjat prodromalni (aureolë) zakonisht brenda 24 orëve para sulmit. Në fazën e prodromalnom shkaktuar ndryshimet humor (depresioni ose euforia) paaftësia për tu përqëndruar, nervozizëm. Kjo mund të ndodhë dëshirë patologjike, veçanërisht për ëmbëlsirat. Pas atmosferë, e cila zgjat një mesatare prej 15 deri në 30 minuta, zhvillon një dhimbje koke të ngrirë, por mund të jenë të shurdhër ose të plagosjes. Në më shumë se 90% e pacientëve dhimbjes është e shoqëruar nga përzier dhe të vjella. Një numër i madh i pacientëve paditur ndjeshmërinë ndaj dritës sy (fotofobi), dhe disa nuk mund të tolerojë zë të fortë ose stimuj të nuhatjes. Në fund të konfiskimeve, disa pacientë izmokre sasi më të madhe e urinës (polyuria). Migrenë sulm zakonisht zgjat disa orë, por në shumicën e rasteve kryhet brenda 24 orëve.
> Si për tu kujdesur për lëkurë të ndjeshme?
> Cavitation Çdo gjë ju duhet të dini
> Si për lehtësimin e PMS duke ngrënë
> Gluten-free produkteve
> Kafja zvogëlon celulitin
> Si të merrni shtatzënë
> Shëndetësore Pineapple
> IVF
> Banane ndihmon në çrregullime të tretjes
> Shtyp nga e ujit të tepërt nga trupi
> Fuqia e nënndërgjegjeshëm
> Seksi dhe shëndeti
> Si për të pushtuar frika
> . boronicë pse duhet të hani
> Receta për sallatë të shijshme dhe të shëndetshme
> efektet e stresit
> Marihuanë Hazard
> Era e djersës
> Cili është poliomelitit |? Shëndetësisë
> .. Si të humbni peshë