Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Ushqime të pasura me proteina

Një dietë e pasur me proteina, jo vetëm redukton peshë, por edhe në tru, sipas një studimi të ri amerikanAi gjithashtu rrit rrezikun e sëmundjes Alzheimer në pleqëri. Trurin e minjve që iu nënshtruan një dietë të ngjashme me Atkins - të pasura me karbohidrate, proteina dhe të varfër - ishin në moshën më të lehta poznijoj nga pesë për qind. Më e rëndësishmja, pjesët e trurit që janë kritike për memorie në kafshët testuar mbetur pazhvilluar. Edhe pse ende nuk është konfirmuar përfundimisht se një dietë mund të ketë të njëjtin efekt tek njerëzit, studimet e mëparshme kanë treguar se ushqimet e pasura me fruta dhe perime ul rrezikun e çmenduri. Sam Gandy, një udhëheqës ekspert amerikan për sëmundjen e Alzheimer, dhe ekipi i saj u përpoqën për të zbuluar efektet e llojeve të ndryshme të dietës në trurin e minjve. Kafshët e testuar ishin modifikuar gjenetikisht në mënyrë që ata ishin të prirur për amyloid beta, një pllaka toksike që shkaktojnë celularë vdekjen e trurit dhe humbja e kujtesës karakteristikë e sëmundjes Alzheimer. Sipas një raporti të paraqitur në trurin raportet neurodegeneration molekulare Journal of minj në një proteine ​​të lartë dietë ishin më të lehta se në minj në një dietë normale, megjithatë, në mesin e tyre edhe pa një rritje në sasinë e pllakatë. Në kulmin e popullaritetit të dieta Atkins ka miliona ndjekës në mbarë botën, veçanërisht në vendet perëndimore. Megjithatë, shumë janë të braktisur, kur është provuar të ketë efekte të dëmshme anësore të tilla si swings humor dhe kapsllëk dhe mund të rrisë rrezikun e sulmeve në zemër dhe problemet e veshkave.
> Tingling në duar, pse duart e mpirë, ndjesi shpimi gjilpërash në duart dhe këmbët
> Çaj për bronkit dhe çaj për qarkullim - një ilaç natyror për ilaç natyror për qarkullim bronkit
> Onions shëndetësor, lëng, qepë, Aeroporti shërim
> Grenzë djeg
> Med për tretje më të mirë
> . Gjashtë Arsyet për të pirë kafe para se të ushtrimit
> Për të luftuar varësinë e drogës ndihmon kleptomani
> Rezultatet mashkull Spermiogram pjellorisë dhe vlerën ushqyese të ushqimit - fertilitetit mashkullor
> Ushqime glycemic indeksi
> . Si të humbni peshë pas lindjes
> . Si për të humbur 10 kg peshë
> Efekti i alkoolit
> Çaj veshtull
> . Si të kurë dhimbje barku
> Bimor çaj laksativ mëlçisë dhe cleanser gjak - një ilaç natyral për të mëlçisë
> Rritja e vetë-respekt
> rostiçeri.
> Ushqimi lakër
> Ovulacion në femra
> Deformime këmbë