Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Si për të luajtur Uno, një lojë kartën dhe rregullat Uno për të rriturit - biletave për Uno

Uno është një kartë e lojës, Uno mund të jetë për të rriturit dhe fëmijët. Ajo është vetëm e nevojshme për të marrë harta të sakta të Uno dhe ju mund të fillojnë të luajnë. Ja se si të luajë Uno dhe se rregullat eÇdo lojtar merr 7 karta. Kartat e mbetur janë kthyer fytyrën poshtë dhe vënë filxhan për të mbledhur biletat. Harta mbi kupën e kthen dhe e vë Kupën e ardhshme, duke marrë bileta dhe format e kartave të Kupës baza fshi. Lojtari i parë zgjedh kartë nga dora e tij, por kështu që duhet të përputhen me kartë në kartat kupa fshi nga ngjyra, numri dhe kuptim. Lojtari i parë vendos kartën në krye të kartave filxhan fshi dhe lojtari tjetër hedh në hartë në mënyrë që të pajtohet me hartën e lojtarëve të mëparshme. Harta Wild gjithmonë mund të përdoren. Nëse, në një pikë, lojtar nuk mund të luajnë ndonjë nga kartat e tij, duhet të marrë një kartë me një filxhan për të mbledhur kartat, ju mund të hedhin në qoftë se ajo pajtohet me të mëparshme në, ngjyra numër dhe kuptim. Nëse pas kartë barazim, ky lojtar nuk mund të luajë, ky veprim është lojtar tjetër. Biletat me kuptime të veçanta të bëjë lojë lojëra më interesante përmbysur, duke lënë mënjanë lojtarët që luajnë ose një kërkesë për lojtar tjetër tërheq një numër të kartave shtesë. Kur ju lënë Harta parafundit që ju keni për të thënë zërin OKB dhe kështu vigjilent lojtarë të tjerë që ju mund të përfundojnë duke luajtur herën tjetër vjen rreth për ju. Nëse një lojtar nuk do të thotë uno dhe prek biletën e tij për hedhjen e një kuvertë e kartave të ndonjë lojtar tjetër mund ta arrijë atë dhe në qoftë se kapet duke marrë dy karta nga kuvertë. Por në qoftë se nuk kapen nuk ka marrë kartat dënim dhe mund të përfundojë në lojë.
> Si për të zhvilluar një transfuzion gjaku |? Shëndetësisë
> . Fibroids tumor beninj
> Si për të luajtur lojë të zezë kartë ose belot-card games rregullat dhe kartat e bardhë
> Si për të pastruar duart tuaja |? Higjiena
> TEA seminale dhe çaj për pushtet - një ilaç natyral për të prostatës
> Çfarë duhet të hani për imunitet?
> Si është HPV |? Shëndetësisë
> Kalorive në fruta
> lëng i patates Konsumimi
> Vetë-efikasitetin
> vaj ulliri si një ilaç
> Shenjat e komunikacionit njoftime dhe urdhërat - llojet e shenjave të komunikacionit
> Dhëmbët Instalimi
> Të ushqyerit për gratë shtatzëna
> OKB dietë
> zink në trup
> Tea bërë nga trumzë
> Lëndimit të palcës kurrizore qelizat embrionale dhe dëme nervore
> Këshilla për drejtimin, kur ajo është e mirë për të drejtuar, e drejtuar për shëndetin
> Tea bërë nga pelin