Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Si të humbni peshë në një muaj

Hani karrota, radhiqe, çikore dhe arugula, të cilat stimulojnë sekretim e toksinave nga trupi. Fat do të shpërndajë kanellë, mustardë dhe rozmarinë.Si të humbni peshë në një muaj Festat zakonisht do të thotë bombardimeve të shumave të organizmit masive të ushqimit në një kohë të shkurtër. Pastrimi i trupit Ëmbëlsira, gjeldeti, gicat, alkoolit, të shkojë në vrima në shiritat, është e vështirë të lidhin shoelaces ... Tani çfarë? - Mos menjëherë rigoroz, sepse fëmija do të mposht faktin se akumuluar nuk vjen off lehtë dhe në vetëm pak ditë, pasi kishim nevojë për dy, tre ose 4 £ e tepërt - thotë endocrinologist nga KBC Zagrebit, prof. Dr Mirko Koršić. Për më tepër, kur ftohtë djeg më shumë kalori për shkak të metabolizmit të shpejtë. Megjithatë jo të mirë, por duhet të presim që të marrë masa serioze për të "pastruar" e trupit. Nutritionists thonë se suksesi është arritur, nëse një ditë një kthesë javë për ushqime të lehta, dhe menu formuar kështu që nuk kishte asnjë yndyrë mishi dhe i ngopur, por preferon perime dhe ushqime fibroze. Ne nuk do të jetë i uritur, dhe trupi do të dëbojë tepërt i substancave të padëshiruara. Për disa muaj, do të shpërndajë yndyrë të tepërta. Salads dëshirueshme të freskëta Prof dr. Dr Koršić vëren se vitamina dhe minerale për të zëvendësuar fruta dhe perime sezonale. - Veçanërisht mirë janë lloje të ndryshme të marule si ngrënë gjallë, dhe mbajti në këtë mënyrë të gjithë përbërësit e nevojshme - tha prof. Dr Koršić. Ushqimi duhet të përfshijë perime të tilla si karrota, radicchio, çikore dhe sallatë raketë, e cila stimulon sekretim e toksinave nga trupi.
> . Si për të parandaluar të shkurtër vizionit
> Infeksionet e veshit tek fëmijët, simptomat e infeksionet e veshit
> Çaj për dhimbje koke dhe çaj të ftohtë - një ilaç natyror për dhimbje koke dhe ftohjet
> Shkarkimit të bardhë
> . Trajtimi i hipnozë
> Komplikimet gjatë shtatzanisë - presionit të lartë të gjakut
> TEA për astmë dhe çaj për tretje më të mirë - një ilaç natyror për ilaç natyror për tretje astmës
> ushqim të shëndetshëm dhe zemër të shëndetshme
> . Si për të zvogëluar gastritit
> . Si të humbni peshë në mënyrë të natyrshme
> Si për të mësuar patinazh ROLAT dhe humbje peshe dhe kalori - mësimdhënies patinazh patinazhi dhe pajisjet
> . Fëmijët Çfarë ju duhet dini në lidhje me dietat popullor
> TEA për celulitin dhe çaj për cysts ovarian - një kurë natyrale për trajtimin e celulitit natyror për cysts ovarian
> .. Si për të rritur lartësinë tuaj
> sheqer rrushit Glukoza
> Vitamina B kompleks
> . Si të humbni peshë të shëndetshme
> Anemia
> Dhimbje në thembër
> Ushqyerit Celiac Sëmundjeve