Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Të gjitha vetitë e ujit mineral

Carbonated ujë natyral mineral të pasur në bikarbonat, dhe - roje të rëndësishme të magnezit dhe kalciumit në trupvetitë e ujit mineral Sigurohuni që trupi juaj të mjaftueshme të mineraleve në të gjithë muajve Ne të gjithë e dimë se njeriu "të ujit" - një i rritur peshon 70 kilogram përfaqëson 57 për qind e ujit! Pa lëngje të mjaftueshme që ne të bëhet i thatë shumë shpejt. Dhe atëherë ne bëhemi të topitur, nuk e përqendruar, vuajnë të gjitha sistemet e trupit dhe organet - nga tretje të lëkurës. Duke menduar se si të dimrit nuk është e nevojshme të jenë të kujdesshëm se sa kemi pirë ujë ", sepse nuk është e nxehtë dhe nuk djerse si vera", është mashtruese. Pa marrë parasysh çfarë kohë të vitit, trupi ynë ka nevojë për ujë të funksionojë normalisht, ashtu fizikisht dhe mentalisht. Një i rritur humb rreth 2,3 litra ujë në ditë, dhe ajo është e rekomanduar për të pirë 1,5 litra ujë në ditë, dhe ata fizikisht më aktiv dhe më shumë. Dehidratim janë më të ndjeshëm ndaj të moshuarit dhe fëmijët dhe të jenë tepër të kujdesshëm. Arritjen e "mesatar running" dhe jo aq e vështirë sa duket. I arritur, megjithatë, rregullisht për një gotë apo shishe me ujë mineral, jep trupin tuaj me përfitime shtesë - lëkurë më të bukur të rinj, kockat cršce, tretje më të mirë, në përputhje me një seri të kërkimit dhe të presionit të gjakut dhe të balancuar nivelin e kolesterolit. Ne ju sjellim një udhëzim të vogël në gjëra të rëndësishme vlen të ditur në lidhje me ujërat minerale. Pastërtinë natyrore E ujit natyral mineral është ujë i pastër natyrshëm me origjinë nga burimi mbrojtura nëntokësore. Për të arritur në treg duhet të jetë microbiologically saktë, por nuk duhet të jetë subjekt i ndonjë operacion e dezinfektimit (p.sh. chlorination). Burimi nga i cili uji mineral e plotë duhet të mbrohen nga të gjitha burimet e ndotjes dhe emrin dhe vendin e përdorimit të saj duhet të shënohet qartë në etiketë. Përbërjen minerale të E ujit natyral mineral duhet të ketë një përbërje të qëndrueshme minerale në krahasim me ujëra të tjera. Kjo karakteristikë i jep përbërjen minerale të bilancit të ujit dhe shije. Ujërave minerale janë më së shpeshti gjenden minerale natrium, kalium, magnez, kalcium, klorureve, fluorides, e sulfateve, Bicarbonates dhe shumë të tjerë. Minerale të luajë një rol jashtëzakonisht të rëndësishëm në një trup të shëndetshëm. , Natriumi chloride dhe kalium ndikon në bilancin e lëngjeve trupore. Gjithashtu, natriumi, klori, kaliumi, kalciumi dhe magnezi janë thelbësore për transmetimin e impulseve nervore dhe kontraktimet e muskujve. , Kalcium, fosfor dhe magnezium eshtra formën dhe dhëmbët, si dhe studimet kanë treguar se gëzimi i një ujë mineral të pasur me kalcium të drejtpërdrejtë ndikon densitetit të kockave pas menopauzës tek gratë. Magnezi, përveç kësaj, merr pjesë në rregullimin e sheqerit në gjak, dhe hulumtim tregon rolin e rëndësishëm të magnez nga uji në parandalimin e sulmit në zemër dhe të presionit të lartë të gjakut, sëmundjet më të zakonshme sot. Ujërave minerale janë gjetur, dhe ndihmuar në parandalimin e gurët në veshka, të cilat shpesh janë rezultat i marrjes me ujë të pamjaftueshëm, dhe çrregullime hormonale. E ujit natyral mineral është i rekomanduar dhe të përdorura, në varësi të llojit, dhe trajtimi i gurëve në veshka. Së fundi, në lidhje me shëndetin e, ujërave minerale natyrale janë të rekomanduara për të gjithë, pavarësisht nga lloji i gjakut, sepse të gjithë trupin e saj për funksionimin e duhur minerale të kërkuara. Dhe ata që duan të humbin peshë nuk duhet të harrojmë se sips të shëndetshme - studim i fundit shkencor gjetur se gratë që pijnë rregullisht ujë mineral zbehta se sa ata që nuk e kanë këtë zakon. Bicarbonates Carbonated e ujit natyral mineral të pasur në bikarbonat, dhe - roje të rëndësishme të magnezit dhe kalciumit në trup. Kështu, kur është fjala për shëndetin e kockave, ujin më të pasur në një bikarbonat. Për ata që janë të shqetësuar për presionin dhe natriumi chloride dhe përmbajtjes në ujë mineral - studimet kanë treguar se ujërat e pasura me bikarbonat natriumi, dhe nuk e rrisin presionin e gjakut si kripë tryezë, ose të klorurit të natriumit. Dioksid karboni (CO2) Kalon nëpër ujërat nëntokësore pasurohet me dioksid karboni dhe shpërndan shkëmb përmes të cilave ajo kalon, në mënyrë që uji mineral natyral i saj pasur me minerale, të gazuara zakonisht dhe përmbajnë CO2. Dioksidi i karbonit është jetike për ruajtjen e solubility e mineraleve në zgavrën e gojës ndikon në nerva e përfshirë në ndjenjën e etjes, dhe i ndihmon "zhdukjen" e saj. Carbonated ujit natyral mineral të ketë një tjetër rol të rëndësishëm - gojën të pastër dhe të larë dhe të neutralizoj shije buds në të folur, si dhe na ndihmojnë për të shijuar ushqimin. Studimet shkencore tregojnë se duke marrë një litër ujë mineral në ditë të pasur në bikarbonat natriumi dhe të ndikojë pozitivisht në yndyrë (triglycerides, kolesterol) nivelet, dhe kështu me radhë. faktorët inflamator që janë të lidhur me sëmundje kardiovaskulare.
> Siklet në gjoks
> Gjirit
> Dhimbja në krahun e sipërm
> Rash alergji
> .? Çfarë është celuliti
> Zhvillimin e alergjive ndaj poleneve
> Mitet e muskujt e barkut!
> rostiçeri.
> Lëkurës me vaj
> Sa presion - si për të matur presionin e
> Mëngjes të shëndetshëm
> Ushqimi me mollë
> Ushqim për ulcerative kolit
> .. Fertiliteti në meshkuj
> . Si për të përmirësuar flokët tuaj
> Trajtimi Dandruff
> Menopauza në gratë
> Ushqimi kundër stresit
> Sëmundja Lyme
> . uthull musht si një kurë