Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Migrenë Menstrual

Shkaku i migrenë menstruale është një rënie në estrogjenit që ndodh para menstruacioneve ...Me një migrenë të përbashkët, të cilin ne të gjithë e dimë nganjëherë kapur, shpesh ndodhin, dhe migraines menstruale. Me dhimbje koke të zakonshme, ato janë karakterizuar nga, ndjeshmëri ndaj dritës dobësi, dhe ndryshimet hormonale. Ka dy lloje të migrenës menstrual: migrenë menstrual dhe migrenë lidhur me menstruacioneve. Në rastin e parë ajo është një dhimbje koke që ndodh vetëm gjatë menstruacioneve. Zakonisht ndodh dy ditë para menstruacioneve dhe zgjat rreth tre ditë pas fillimit të menstruacioneve. Kjo ndikon më pak dhimbje koke pjesë e popullsisë femërore, rreth 14 për qind e tyre. Ajo është shumë më e shpeshtë dhe më të dhimbshme që lidhen me migraines menstruacioneve. Gratë atëherë nuk e ka ndier një dhimbje koke vetëm gjatë menstruacioneve, por dhimbje mund të ndodhë në çdo pjesë të muajit. Këto lloje të migraines përvojë të zgjasë më shumë dhe janë të vështirë për të hequr, dhe përvoja janë rreth 50 për qind e grave. Si mund të të ndihmojë? Shkaku i migrenë menstruale është një rënie në estrogjenit që ndodh para menstruacioneve. Nëse ju merrni shpesh dhimbje koke shkruar në një ditar kur ato ndodhin, sa shpesh dhe në çfarë intensitet. Një migrenë mund të konsultoheni me mjekun tuaj, sepse ekziston mundësia që ata të mund të plotësoj intensitetin e pilulës kontraceptive. Hapi i parë për një kurë, për këtë arsye, mund të ndryshohet kontraceptive. Ekspertët thonë se dhimbje koke mund të reduktohet doza dhe shtesë të estrogjenit, i cili mund të marrë rreth 5 ditë para menstruacioneve. Ka edhe tableta ende në dispozicion për dhimbje koke, e cila është e rekomanduar, dhe shumë e ujit të pijshëm, dhe compress nxehtë apo të ftohtë mbi kokën e tij. Disa gra me migrenë menstrual zgjidhur akupunkturë.
> Apple dashuruar jetojnë më gjatë!
> alergji të qumështit të lopës Qumësht alergji
> Pills vetëvrasës
> gjëndër tiroide
> Simptomat e ftohjes dhe gripit ftohjet dhe coughs
> Aditivët e ushqimit, nitrate dhe nitratet shkaktojnë kancer të fshikëzës
> menu e të ngrënit shëndetshëm
> Shkaqet e infertilitetit mashkullor
> Laser Liposuction
> Si për të hequr gjemb - gjemb në gishtin tim, këmbë ose në krah
> . Si për të përcaktuar llojin e lëkurës tuaj
> zoster Simptomat Herpes dhe trajtimi
> Vitaminat për të, vitaminë flokët e cila është e mirë për flokët tuaj, këshilla për flokë të bukur
> . Si për të kuruar një dhimbje të fytit
> Depresioni tek femrat, nga frika e humbjes së kontrollit dhe se si për të trajtuar depresionin
> lëkurë puçrra, koshere
> Errët mendimet psikozë depressive dhe depresioni
> Mushkonja Thelbësore Oil Si të shpëtoj e mushkonja
> Anorexia nervosa - simptoma
> . Breast Cancer