Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Vlerat e energjisë së ushqimeve Frika e ushqimit dhe dhjamin

A ju ndiqni se çfarë vlera kalorike e ushqimeve? Nuk e teproj se nga frika e ushqimit dhe yndyrat mund të shkaktojnë - të fituar peshë!NË FILLIM nuk bëjnë asgjë drastike. Ose të paktën që ju mendoni se kështu. Blerja e një kos të lehta në vend të thjeshtë, nuk pi kafe me krem, por me qumësht nonfat, gjalpë mažete nuk jam në listat. Dhe pastaj ajo filloi si një prerje të kalorive disa kthehet në një fobi të vërtetë - nuk e vënë më vaj lugë në një sallatë para se të vdes se sa hani, për shembull, vezë të fërguara me proshutë. Për vite, ne jemi bombardohet me pretendimet që janë yndyra janë të rrezikshme për shëndetin dhe tani si një Mantra për të përsëritur yndyrë e keqe dhe duhet të shmanget me çdo kusht. Ftohje të grave shumë të rinj, sidomos nëse jetoni solo, plot dritë dhe kjo posnog se. Ironikisht, ne nuk do të humbni peshë, nëse ju shmangur yndyrë - në të kundërt, rezultati do të jetë e kundërt. Sheqerit në fund kthehet në yndyrë Me një dietë e ulët në trupin yndyrë me pasion të tërheq energji nga furnizimin me ushqime, që çon në depozitimin e yndyrë ku ata së paku duan - rreth belit - dhe šlauha tmerrshme që përhapet pantallonat e tij. Nga rënia dramatike në futje yndyrë, ju mund të merrni pimples dhe rrudhat, syrin dhe vuajnë nga bloating barkut dhe, në më të keq, të jetë jopjellor. Megjithatë, të gjitha rregullisht studimi Deklarata mbi ushqimin duke përzgjedhur ato që përmbajnë sasi të pakët ose të papërfillshme për të majme, dhe pa njoftim të sheqerit në produkte të ngjashme hedhur lopata për ti dhënë atyre një lloj shije - edhe pse sheqer trashet shumë më tepër se yndyrë. Pse? Për shkak se sheqeri është konvertuar më shpejt në yndyrë, por pa shkaktuar një oreks të pangopur të vazhdueshme dhe redukton energjisë. Yndyrna, në të kundërtën, një ndjenjë të ngopje, uri të reduktuar dhe për të ruajtur nivele të qëndrueshme të energjisë në trup. Çfarë vajzat që çmendurisht yndyrë duke shmangur ngrënë gjatë mëngjesit, kur ata zënë një forcë të vogël? Sigurisht, bare të shëndetshëm drithërave e cila e garantuar pa yndyrë. Dhe pas injektimit të karbohidrateve që ato ha sheqerit është konvertohet në yndyrë, energji vesh hollë, urisë është më e theksuar dhe kanë një pickim për të ngrënë. Dhe kështu po ndodh rreth në qarqet, një palë xhinse të preferuar të vështirë zakopčavamo. Fobi e yndyrë nxit zhvillimin e ekzemë në lëkurë dhe mund të ndikojë negativisht në natyrë, me një lëkurë ka filluar të thinjet karakteristike, papastër ngjyra dhe qarqe të errëta. Të gjithë ju mund të njohin foto të Victoria Beckham, e cila nuk është e qartë ngrënë gram yndyrë në dhjetë vitet e fundit. Rrudhave mund të jetë një pasojë e frikës panik e yndyrë. Lëkura është e duhur, dhe më të bukur kur ka mjaft lagështi, por rolin e rëndësishëm që ata luajnë dhe acidet yndyrore, membranat mes qelizave të shtresës sipërfaqësore e lëkurës është e përbërë nga yndyra, dhe vetëm kjo shtresë pengon dehidratim. Nëse ju nuk hani ushqime të mjaftueshme yndyrore, shtresë mbrojtëse përkeqësohet gradualisht, bllokimet e trafikut të lëkurës dhe rrudhave që rezultojnë parakohshme. Acide yndyrore janë të përfshirë në pjellori dhe për këtë arsye mungesa e yndyrë trupit ndikon në pjellorinë. Çdo qelizë në trupin tuaj ka një këllëf që është i përbërë kryesisht të yndyrës dhe acidet yndyrore esenciale ndihmën e saj të jetë e butë për të hormoneve mund të mënyrë të vendosur të mbajë në të. Shtresa e jashtme e vezëve të grave duhet të jetë i butë dhe i përpunueshëm për të çojë në konceptim, thonë ekspertët, dhe paralajmërojnë se mungesa e yndyrë mund të shkaktojë një sërë problemesh me të pjellorisë.
> marramendje veshit të mesëm, marramendje, dobësi, marramendje dhe sinuses
> Baktereve në urinë
> Si për të luajtur lojë të zezë kartë ose belot-card games rregullat dhe kartat e bardhë
> Eritrofobija
> Vitamina E, Vitamina E për fertilitet, mungesa e vitaminës E
> Kënaqësinë Jeta
> Sheqer frutash
> . Si për të humbur 10 kg peshë
> Karbohidratet Lista
> Si të pastër sapun |? Higjiena
> Si të shkruani një ditar të mirë
> . arra
> lulekuqe peruan
> Mangësi hekuri
> Çfarë duhet të hani për imunitet?
> Sëmundjeve Përdhes
> Lodhja dhe të qenët i përgjumur
> alergji ndaj antibiotikëve
> Belly Reduktimi
> Kodi i Sjelljes në Facebook