Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Kolesterolit të keq dhe Brazili NUTS arrë

Ulja e kolesterolit të keq arra? Brazil është përjashtim arrë? Ata që hanë rregullisht arra kanë nivele shumë më të ulëta të kolesterolit!Lajthi, arra, fistikë, arra Brazil, kikirikë ... Jo se ne duhet të kthehet në një ketër dhe kafshoj arra vetëm, por hulumtimit të fundit thotë se në sasi të moderuar mund të ndihmojë për të ruajtur shëndetin, të lëkurës, mushkërive, zemrës, memorie, dhe pjellshmërisë. Më shumë studim i fundit amerikan tregoi se ata që hanë rregullisht arra kanë nivele shumë më të ulëta të kolesterolit se ato që nuk čine.Istraživači e Kalifornisë Loma Linda University gjetën se një dietë që është përditësuar pothuajse të përditshme me arra përmban shtatë për qind më i ulët "i keq" kolesterolit. Studimi lider Dr Joan Sabate tha: "Rritja e konsumit të arrave mund të favorshme të ndikojnë nivelin e kolesterolit." Megjithatë, Ellen Mason, një infermiere në Fondacionin Zemra britanike, bën thirrje për moderim dhe tha se me siguri nuk duhet të hani kikirikë kripur, bajame ose arra, dhe kjo duhet të jetë një sasi e moderuar. Përkundër faktit se një shumë e kalorive, studiuesit thonë se ata janë arra është magazinimit të drejtën e ushqyesve, sidomos vitamina E, acid folik, bakër, magnez dhe amino acidet arginine, dhe që secili mund të ketë një rol të madh në parandalimin e sëmundjeve të zemrës. Arra përmbajnë sterol bimore, një kompleksi që është shtuar rregullisht për margarines për të reduktuar thithjen e kolesterolit. Çdo arrë është unik edhe pse ekspertët kanë vënë së bashku një udhëzues bazuar në nevojat mjekësore.
> Heqjen tejzanor i venave me shkumë
> Lojëra për Brain
> Rrjedhin trurit
> . gjaku ushqyerit grup 0
> vitaminë D3 në ushqime, vitamina D3 për fëmijën, doza e përditshme e vitaminës D3
> Alergji të ragweed
> Pemët frutore dhe karakteristikat e tyre
> .. Fertiliteti në meshkuj
> . Antibiotikët
> Pesë Strategjitë për ngopje
> tiroide simptome
> . Pneumonia
> Lëkurë të ndjeshme dhe kimik
> Acupuncture kinezisht
> Vaj ulliri e forcon sistemin imunitar
> Çfarë vjen në këmbët banesë, banesë në këmbët fëmijët, këmbët banesë ushtrime pëlqeu
> . uthull musht si një kurë
> Sekreti i jetëgjatësisë dhe të vjetër njerëzit e moshës së trupit të njeriut - banorët më të vjetër
> Thelbësore Oil ORANGE Si të përdorni vajra esenciale
> telomeres Stresi shkurtojnë jetën e drejtë, shortcutting
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com