Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Si të shkarkoni Foods KILE për humbje peshe dhe dietë të sëmurë

Shumica e njerëzve janë duke luftuar për të hequr hernias. A ka ushqime për humbje peshe? A është vetëm për të fajësuar për të gjithë dietë të shëndetshme?Anthony Robbins, Profesor Universiteti Amerikan i Shëndetësisë Publike në Boston, i dha një leksion për trashje, pasojat e tij dhe parandalimin. Si problemi i trashje është trajtuar në SHBA? - Edhe pse Shtetet e Bashkuara vendi i parë në të cilin vërehet një epidemi e trashje, dhe vende të tjera duhet të merren me problemet e ushqimit dhe marrin pjesë në hulumtim. Për shembull, finlandez Veriut Karelia projekti është i rëndësishëm sepse përpjekjet për të zvogëluar praninë e mishit dhe yndyrë në dietë. Sot rrezikun e çdo vendi që është i ekspozuar për të rritur industrinë e globalizuar ushqimore. Ironikisht, ne jetojmë në një botë ku overeating dhe urisë bashkëjetojnë. Cili është problemi më e rrezikshme, trashje apo anoreksi? - Dhe trashje dhe shkakton anoreksi rrezik serioz shëndetësor për ata që kanë ata, por se obeziteti është në rritje në mbarë botën, ai me siguri do të bëhet një problem në të ardhmen. Cilat janë shkaqet e numrit në rritje të njerëzve të trashë? - Arsyeja është relativisht e thjeshtë - të dhëna të energjisë është shumë më e madhe se shpenzimet e saj. Me fjalë të tjera, për të parë se pse disa njerëz të konsumojnë më shumë ushqim se sa ata kanë nevojë. Në Shtetet e Bashkuara po bëhet gjithnjë e më e qartë se marketingu është ushqim të lirë dhe të shijshme shkaktari kryesor i niveleve në rritje të trashje, sidomos në mesin e fëmijëve. Cila është strategjia për të luftuar trashje? - Është joshëse të them se ne duhet të ndryshojnë sjelljen e tyre, por jo arsimi apo trajtim nuk ndikon në reklamat agresive e ushqime të sëmurë. Kjo është arsyeja pse ne, të paktën në SHBA, ne kemi kuptuar se mënyra më efektive për të luftuar trashje ishte një ndryshim të sjelljeve të korporatave të mëdha. A është një sëmundje trashje? - Trashje është një rezultat i natyrshëm i marrjes të ushqimit më të larta dhe të aktivitetit më pak se bilancit ideale. Është e thjeshtë mënyrën se si njerëzit reagojnë për të "mjedisit ushqim" fizike ose. Pasojat janë dëme në trupin e njeriut që mund të quhet sëmundje dhe çrregullime. Çfarë është segment i shoqërisë më të prekur? - Shumica e pjesëve më të varfra të shoqërisë, ata që kanë para pak për të marrë vendime të shëndetshme dhe të mposhtin ndikimin e marketingut të produkteve sëmurë, produktet që janë në ushqim dhe më fitimprurëse. Çfarë këshille të dhënë prindërve në Kroaci? - Kjo do të jetë një temë e mirë për diskutim me publikun. Unë nuk e di, por unë dyshoj se Kroacia ka përjetuar një sulm të madh të reklamave industrisë ushqimore. Prandaj, Kroacia mund të ketë një shans për të vënë fëmijët e tyre (dhe të rriturit) për mbrojtjen e ushqimit që mbështet overeating dhe trashje. Si një ekspert i shëndetit publik, ndërhyrje akoma më të preferuar social sesa thjesht transferimin e problemit për viktimat individuale e reklamave ushqimit, dmth prindërit dhe fëmijët.
> Dhimbje koke në shpinë
> Rregullat për detoxification e suksesshme
> . Çfarë është Adrenalin ?
> dhimbje në gjoks dhe shpinë
> marramendje veshit të mesëm, marramendje, dobësi, marramendje dhe sinuses
> Planifikimin e shtatzënisë
> . Si të jetë e fortë
> Sekreti i jetëgjatësisë dhe të vjetër njerëzit e moshës së trupit të njeriut - banorët më të vjetër
> .. Si për të fituar peshë natyrisht
> Frika nga stuhi
> Shtyp nga e ujit të tepërt nga trupi
> ushqyerit mitur
> Acupuncture kinezisht
> Sëmundjeve Trashje
> Sa kohë spikatur li pule, li e dhenve trajtim, li e dhenve ngrohje
> Otkrivanje nasljedne bolesti
> Simptome alergji
> Karbohidratet në dietë
> Trajtimi Variçe venë
> Kurë për pagjumësi - çorape lagësht