Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Rezultatet mashkull Spermiogram pjellorisë dhe vlerën ushqyese të ushqimit - fertilitetit mashkullor

Mund të infertilitetit mashkullor të shkaktohet nga dietë të varfër? Rezultatet Sermiogram dhe fertilitetit mashkullor mund të përmirësohet në masë të madhe në qoftë se jeni të sigurt vlera ushqyese të ushqimeve që ju haniLidhje NEMA me mbjell! Pra, thonë se njerëzit që kishin "ushqim të vërtetë" vetëm një që përfshin një bandë e ushqimit, dhe deri në çfarë yndyrore. Megjithatë, duket se këto modele mund të jetë ndërprerë në atë kohë ata duan të jenë të sigurt që sperma e tyre për të qenë efektive, ose nëse ata duan pasardhësit e tyre. Fat i ngopur Meshkujt që hanë shumë të ngopur yndyrë, në fakt, do të rrezikojnë seriozisht shëndetin e spermës së tyre, të reduktojë sasinë dhe parashtroj lëvizshmërinë e tyre, thonë studiuesit e Harvardit dhe shtoi se vetëm pak më mirë në ato të cilët konsumojnë më shumë yndyrna unsaturated. Dashuruar më e mirë e detit shkojnë yndyrë dhe omega 3 dhe omega 6 acidet e ngopura! Hulumtuesit shtojnë se hulumtime të themi se tifozët e yndyrë nuk mund të ketë vetëm më pak spermë, por ata janë të cilësisë inferiore, me fjalë të tjera, ai mund të bëhet më e vogël ose edhe plotësisht jopjellor. Në të kundërt, ata që si yndyrat peshku do të ketë një pikë të shëndetshëm dhe më aktive. Yndyrna të ngopura Shumica janë në condiments mish, të tilla si salcice, proshutë dhe proshutë, dhe produktet e qumështit dhe gjalpë, ndërsa yndyrna të ngopura gjenden në vaj ulliri. - Ne ishim në gjendje të tregojnë se njerëzit që konsumojnë sasi të larta të yndyrë nuk është një shoqatë me përqendrim të spermës rënë - tha një studiues Dr Jill Attaman. Ajo shtoi se në të njëjtën kohë tregoi përbërjen përmirësuar dhe lëvizshmëri të spermës në mesin e atyre të cilët shpesh kanë ngrënë peshk. Ndryshojnë dietën tuaj Studimi u krye mbi njerëzit që janë duke u trajtuar për shterpësi. Ajo doli se njerëzit që kanë ngrënë ushqim të përditshëm me yndyrë të lartë e kishte spermë 41 për qind më pak se ata që ishin konsumuar në sasi të vogla.
> Dystaban
> Si për të pastruar duart tuaja |? Higjiena
> Simptomat migrenë
> Inseminimi artificial - Kostoja dhe procedura
> herbs kumak
> .. ushqyerit për një shtatzëni të shëndetshme
> Adoleshenti kriza
> Tea bërë nga marigolds
> Ushtrime për hips
> dhimbje Menstrual
> Cilat ushqime përmbajnë vitaminë A, ushqim të pasur me vitaminë A, vitaminë A në ushqime
> . Ushqime të pasura në hekur
> Kalorive çokollatë
> Proteinave në urinë
> gjakut Ushqimi Tipi A
> . fuqia e vullnetit
> Gur në veshka
> Dieta me mollë
> karies mesme, prishjen e dhëmbëve në dhëmb, riparimin e dhëmbëve
> Alergjia tek fëmijët