Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I llojllojshëm

Kategoria Ndryshme përfshin përmbajtjen nga sferat e ndryshme të jetës. Këtu ju mund të gjeni këshilla për sport, para artit, ... Cilat janë përfitimet shëndetësore të ecje të shpejtë, terapi rekreative, komunikim dhe interesave të ndryshme.

---------------------------------------------------------

Si të përmendin referenca -, revista libër, web faqe, Bibla, ligji

Edhe pse ajo është shpesh në literaturë lexojmë, kur vetëm me nevojën për të përmendin diçka që ne nuk e dimë për të bërë. Si të përmendin referenca: revistat, librat, faqet e internetit, Bibla, ligji ...?Duke cituar ndihmon lexuesit më të lehtë të gjeni informacion të besueshëm rreth subjektit, duke rritur kompetencën dhe besueshmërinë e raundeve tona dhe ju mundëson të lehtë të verifikojë saktësinë dhe besueshmërinë e përmbajtjes së Ju dhe për të shmangur plagjiaturë, dhe kreditë autor i cili meriton ato. Organizata të ndryshme kanë krijuar mënyrat e tyre të citate të cilat janë të përshtatura për nevojat e tyre, edhe pse shumica e të mbajë disa udhëzime të përbashkëta. Hyrja e punës në përgjithësi mund të reduktohet në dy grupe kryesore: * Referencat në tekst * Lista e burimit apo bibliografi Referencat në tekst Duke përmendur në tekst, i referohet burimeve të financimit të kalimit cituar në tekst. Shënuar si më poshtë: I parë Numri i shënime bibliografike, zakonisht mbi ose prapa tekstit * Specifikuar, në mënyrë që të raportojnë një listë e shënimeve në tekst I dytë kllapa e hapjes në të cilën mbiemri regjistruar, viti i botimit dhe faqe numri i * Specifikuara, lista e notave sipas rendit alfabetik të autorëve Listat e shënimet janë të vendosur në fusnotat.
> Gramatikë frëngjisht alfabeti latin
> Çfarë duhet të blej pastrimin individualitet kapuç - kapuç për kuzhinën tuaj
> . Si të sillemi gjatë dënimit të
> Filmat më të mirë gjermanë, filma evropianë, filmat më të suksesshëm gjerman
> gjarpërinjtë Ridovka
> Maskë me kastravec
> Frymë me erë të keqe nga goja
> bateri iPhone - Si për të ngarkuar iPhone
> Si të merren me të përzier
> Si për tu kujdesur për macet
> GRAFIK një funksion linear i drejtimin e ekuacionit dhe formula
> Kuptimin e numrit 9, numër të quajtur, llogaritja e emrave
> frenat e reja si për të marrë ato për të hipur në jastëk ndryshon, disk, nofulla
> Si te zgjidhni një bra - sportive sytjena ose të shtyjë deri bra
> Acrylics
> .? Çfarë është oktan
> Si të jap një makinë
> Mbrojtja e nishan nishan në kopsht, kopsht lëndinë, kopsht dhe perime - karrem për moles dhe kurthe nishan
> .? New pajisje DJ do të thotë më mirë
> Sllovakisht fjalor kroate, sllovake përkthyes, Sllovake
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com