Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Acid folik dhe vitaminë C

Acidi folik është një ujë i shpjegueshëm vitaminë. Ndihmon formimin e qelizave të kuqe të gjakut, për të parandaluar defektet e lindjes dhe zvogëlon nivelin e homocysteine.Acidi folik është një ujë i shpjegueshëm vitaminë. Ndihmon formimin e qelizave të kuqe të gjakut, për të parandaluar defektet e lindjes dhe zvogëlon nivelin e homocysteine. Edhe pse shumë ushqime përmbajnë acid folik sot, për shkak të disa kushteve mjekësore (shtatzënisë, qumështit, alkoolizmi, dializa të veshkave, sëmundje të mëlçisë, anemia), nivelet e kësaj vitamine mund të reduktohet. Cilat ushqime janë të shqetësuar, rregull është - si e errët si shumë acid folik. Në këtë kuptim, ata kanë nevojë për të ngrënë, spinaq fasule, portokall dhe drithërat. Vitamina C forcon enët e gjakut dhe mishrat dhe stimulon qelizat për të luftuar infeksionet. Gratë janë shpesh një problem për të ngrënë fruta dhe perime të mjaftueshme (të cilat përmbajnë këtë vitaminë), por ata thjesht kap një qese me patate të skuqura. Kur ju mendoni se të vitaminës C, Mendoni freskët dhe para - shumë hanë, agrumeve perimeve sallatë të errët, dhe brokoli.
> .. Si të qëndroj më gjatë në shtrat,
> Ushtrime për shpinë qafës së mitrës, qafës ushtrime shpinë, ushtrime për muskujt e qafë
> Fëmija Lejla
> Përfitimet e të hahet ushqim të papërpunuara
> Mole Operacioni
> gurëve Ushqimi
> Ugriz crne udovice
> .. Si për të fituar peshë natyrisht
> menu e të ngrënit shëndetshëm
> .. Si të humbni peshë
> Si të jenë të lumtur Recipes për lumturinë
> Alergjia tek fëmijët
> Zbutur flokët me vaj kokosit
> Onions shëndetësor, lëng, qepë, Aeroporti shërim
> Kontracepcioni Emergjent
> Si për të shpëtuar nga paga
> morrat e fëmijëve
> Dhimbje në sytë e
> Dhimbja në krahun e sipërm
> Body Mass Index