Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Shëndetësor

Këshilla rreth shëndetit si simptomat e alergjive, njohin, depresioni trajtimin e alkoolizmit, ilaçi më i mirë për migraines. Çdo gjë nga ushqimi të shëndetshëm për shëndetin insurence.

---------------------------------------------------------

Fara liri janë ushqime të mahnitshme të reja

Fara liri janë ushqime të mahnitshme të reja, dhe mbi 100 herë phytonutrients pasur lignin se çdo ushqim tjetërFara liri janë ushqime të mahnitshme të reja, dhe mbi 100 herë phytonutrients pasur lignin se çdo ushqim tjetër. Lignin është hera e fundit subjekt i hetimeve shumë për shkak të pronave të mundshme anticancer, sidomos në kancerin e gjirit dhe kanceri i zorrës së trashë. Gjithashtu, ata punojnë kundër baktereve, kërpudhave dhe viruseve. Sipas të dhënave të fundit, lignin redukton pllakë që grumbullohet në venat e arteriosklerozës sa më shumë që 75 për qind. Mjekët pohojnë se acidet omega-3 yndyror nga lirit ndihmon sistemin e gjakut: anti-inflamator bilancit dhe ritmin e një rrahje zemre. Konsumi i përditshëm i flaxseed mund të ulin nivelin e "dëmshme" LDL kolesterolit, i cili është i lidhur me sëmundje të zemrës, obeziteti, diabeti dhe sindromi metabolik. Për shkak të një kombinim i naftës dhe fibra, janë pastrues ideale. Nëse keni lëkurë të thatë, ekzemë ose janë alergjik ndaj diellit, mjekët këshillojnë vaj liri si një shtesë diete. Këtu është lajm i mirë për gratë menopausal: katër lugë flaxseed grimcuar në ditë në gjysmën e prerë të frekuencave të flashes nxehtë. Fara liri mund të konsumohet në disa mënyra: në formën e naftës flaxseed, fara, apo të shtypur në formën e tyre origjinale. Ekspertët rekomandojnë konsumin e tyre për shkak të thithjen dritën e ushqyesve, dhe ndryshe nga të naftës, përmbajnë fibra. Për lehtësi tuaj, mënyra më e lehtë është për të ngrënë fara të shpërndara. Doza optimale, e cila mjekët këshillojnë është 01:59 lugë fara grimcuar në ditë.
> sëmundje periodontale e dhëmbëve
> Kontracepcioni Emergjent
> ujit në trup
> Rezultatet mashkull Spermiogram pjellorisë dhe vlerën ushqyese të ushqimit - fertilitetit mashkullor
> Kirurgjisë Katarakt
> . Si për të luftuar stresin
> Pneumonia virale
> alergji të ragweed
> Normabel në shtatzëni
> Çaj për rrugët e frymëmarrjes dhe çaj për depresion - një ilaç natyral për depresion
> Si të përmirësohet, të qarkullimit ushqime për qarkullimin e gjakut më të mirë, të varfër qarkullimit simptoma
> Edemë pulmonare
> . Si të shpëtoj nga fryma e keqe
> Një brokoli i ri kundër kancerit të stomakut
> Detyruar koma, zgjuar nga një gjendje kome
> Simptomat migrenë
> Zbuluar pse binjakët e vjetër ndryshe
> Si për të përmirësuar qarkullimin
> kanellë çaj
> Dieta me mollë