Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

I llojllojshëm

Kategoria Ndryshme përfshin përmbajtjen nga sferat e ndryshme të jetës. Këtu ju mund të gjeni këshilla për sport, para artit, ... Cilat janë përfitimet shëndetësore të ecje të shpejtë, terapi rekreative, komunikim dhe interesave të ndryshme.

---------------------------------------------------------

Menstruacioneve pas lindjes

Nga mungesa e ofrimit të menstruacioneve, pasi është për shkak të sekretimit të vazhdueshëm të Hormoni hormoneve. Ajo pengon (frenat) sekretimin e hormoneve të hipofizës gonadotropnih me një mungesë konsekuent e sekretimit të hormoneve steroide ovarian (estradiol dhe progesterone)Nga mungesa e ofrimit të menstruacioneve, pasi është për shkak të sekretimit të vazhdueshëm të Hormoni hormoneve. Ajo pengon (frenat) sekretimin e hormoneve të hipofizës gonadotropnih me një mungesë konsekuent e sekretimit të hormoneve steroide ovarian (estradiol dhe progesterone). Pasojë e kësaj situatë është sekretimit të qumështit. Gratë që janë me fëmijë në gji dhe amenoroične ata kanë një mbrojtje natyrore kontraceptive, me kusht që ajo mban ritmin e laktacionit. Pra, ne e dimë se nëse gratë gji për të paktën 6 herë në ditë, duke përfshirë ushqimin natën, zakonisht nuk mund të marrë barrë. Amenorrhea ose mungesa e menstruacioneve respektivisht si pasojë e sekretimit të Hormoni mund të marrë deri në dy vjet, në varësi të të ushqyerit e nënës, gjiri intensitet dhe në fillim të fillimit për të ushqyer të fetusit. Është e rëndësishme të theksohet se fekondimi mund të ndodhë para se të periudhës së parë. Gji i rrallë (më pak se 6 herë në ditë) dhe / ose natën pa gji nuk ofron mbrojtje kontraceptive. Nëse një grua është gji gji apo të shkurtër, menstruacionet e para duket si fillim si 6 javë pas lindjes. Edhe 3-10 për qind e grave që gji të dobët dhe të shtojcave fëmijët të mbetur shtatzënë para se të periudhës së parë, për shkak se mbi 50 për qind e menarche paraprin ovulacionit.
> Si te zgjidhni një krem ​​për fytyrë, dhe kur ju filloni duke përdorur anti-rrudhë krem ​​- Face krem ​​anti-rrudhë
> Si për të zëvendësuar blades fshirëse
> Si te zgjidhni gjatësinë e ski,
> Si për të ngritur një zinxhir
> Home - se si ajo nuk ka rrëmujë deri
> Cili është cugopol
> Vizatim teknikat e pikturë me ngjyra të ujit - si për të mësuar të pikturoj
> Fillimi i mbiemrit mbiemrave studimit
> Dru dhe mobilje druri, dru si material
> Si kuajt zbutem |? Biologji
> Stretch Marks SHKARKIMI Si të shpëtoj e shënon shtrirje
> Cilat janë mënyrat për të marrë të mërzitur?
> Si kafshë të kujdesen për të vegjëlit e tyre |? Biologji
> Si për të hapur një lock të ngrirë në një makinë
> Ushqim për hekur energjisë në dietë - qiqra dhe speca të kuq
> .. Si për të blerë një makinë të përdorur
> Naftës për plagët - recetë Calendula naftës
> Filma mira karatesë, kung fu filma, filma japoneze dhe kineze
> Mjegull në qytet të përfshijnë ose jo të përfshijë
> Si ata i bëri dasmës | Libri i Traditave
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com