Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Ushqim & Gatim

A ju pëlqen gatim dhe përgatitjen e ushqimit të mirë? Drekë të shëndetshme ose makarona, ëmbëlsira ide për çokollatë, kafe, kokteje. Këtu janë receta për çdo gjë!

---------------------------------------------------------

Si për ti dhënë formë Dizajn NJOKE dhe përgatitjen e Gnocchi - Gnocchi shtëpi

Projektimi dhe përgatitja e Gnocchi është një proces i gjatë. Gnocchi shtëpi mund të bëjnë vetë, dhe për këtë ju duhet patate, miell, margarinë vezë, dhe kripë. Si për të krijuar Gnocchi?Projektimi dhe përgatitja e Gnocchi është një proces i gjatë. Gnocchi shtëpi mund të bëjnë vetë, dhe për këtë ju duhet patate, miell, margarinë vezë, dhe kripë. Si për të krijuar Gnocchi? Brumë për dumplings Përbërësit: 500 g patate, 200 g miell 20 g margarinë, vezë, kripë Përgatitja: patate gatuar në shell, zhvishem atë dhe pure. Në bord, të vënë në miell dhe gatuaj brumë, duke shtuar patate dhe përbërës të tjerë. Ndani brumë në tri pjesë, një nga tre-mbështjell format e tij, me një thikë dhe më pas prerë në copa të barabartë. Që çdo pjesë të brumë për të bërë një top. Në anën e vogla të çdo topin dhe të shtypni me gishtin tuaj dhe provë një fashë të vogël. Gnocchi janë gatuar në ujë të vluar i kripur për rreth 10-15 min.
> Pranvera rrotullon
oriz brumë

> Si për të bërë Sushi në shtëpi
> . Si për të bërë muffins me djathë dhe cracklings
> Si për të përgatitur Ratatouille
> Kinder PINGVINI Cake,
lirë cake

> Parimet e ruajtjen e ushqimit
> Si të valoj oriz
> makarona brokoli si të gatuaj makarona

> Si të skuqura në një wok
> SI TË BËRË akullore, recetë për akullore me çokollatë
krem

> Apple strudel Receta
> Si të gatuaj kumbulla dështuar Për të parandaluar djegur?
> ëmbëlsira Pashkëve, arrë cake

> Cake ME mjedër, si për të dekoratave për
cake

> Cili është dallimi në mes të peshkut të bardhë dhe blu, peshk të bardhë dhe blu, të specieve detare peshku
> NAMAZ e vezëve, byrek vezë - për të përgatitur vezët, vlera ushqyese, kolesterol dhe kalori
> Si të bëni akullore
> Mimo FLOWER
> Ginger shërimit ĐUMBIR çaj, xhenxhefil të përgatitur - xhenxhefil rrënjë
> deti PËRGATITJA pilaf me lëng pule