Këshilla të mira për jetën e përditshme

Home Artikuj Gjuhë

Moda dhe Bukuria

Këshilla rreth modës dhe bukurisë -. Kozmetike të mira, stilet e flokëve, depilim, dizajnit të modës, dietat

---------------------------------------------------------

Aloe Vera shërimi

Aloe Vera ka kohë që janë përdorur për trajtimin e plagëve dhe djegiet dhe për të përmirësuar pamjen e lëkurës.Njerëzit të cilët mërzit për të vini re një përmirësim të dukshëm në puçrra fytyre, pas një kërkesë të thjeshtë të xhel që vjen nga gjethja e aloe vera, pasi ajo është e thyer. Është e rëndësishme të theksoj se aloe vera nuk ka "kuruar" puçrra fytyre, por në masë të madhe ul inflamimin ënjtje dhe skuqje të lidhur me puçrra fytyre. Për më tepër, në qoftë se ju përdorni aloe vera çdo ditë, ajo do të ndihmojë në parandalimin e breakouts. Sekretet e fshehura të kësaj bime të thjeshtë, por ka kohë që janë përdorur për lehtësimin e shumë probleme të tjera të lëkurës. Për të rritur vitalitetin e lëkurës, e përditshme pirë lëng të shtrydhur fllad Aloe Vera. Për të bërë atë, në dyqan që ofron këtë fabrikë zgjidhni fletë najmesnatije. Të pastër fëlliqur dhe e vënë atë në një shtrydhëse frutash e perimesh. Është e rekomanduar për të pirë në mes të 0,5 dhe 1,0 dl dy herë në ditë. Për të përmirësuar shijen, lëng aloe përzierje me lëng karrote. Aloe Vera ka kohë që janë përdorur për trajtimin e plagëve dhe djegiet dhe për të përmirësuar pamjen e lëkurës.
> Si për të blerë një të dytëhandachi
> Si për të bërë një palë vathë me pendants
> Ushqim për lëkurën tuaj lëkurë të shëndetshme fytyrës
> Veshje për vajza të ulët, grave dhe vajzave - veshje për çdo ditë
> Si për të ndaluar thumbues thonjve
> Si për të bërë një Swan Zi
> Si për të bërë një kondicioner për flokët tuaj me avokado
> Si për të bërë pastrim shtëpi trupit për mami
> .! Si fenirati Bangs
> Si për të bërë një palë vathë bead
> Shoes Moda për pranverë / verë 2012
> Si të dekoroj këpucë me kristale
> Si të pastroj duart qull tuaj
> Si një mënyrë unike për të përdorur gozhdë Polonisht
> Si një mënyrë unike për përdorim shampon
> Si te zgjidhni një rroba banje
> Si për të bërë curls në slides
> Si për të bërë një pedikyr
> Si për të bërë një gjerdan me pupla ngjyrë dhe rruaza
> Kujdesi i këmbëve në verë
Gjuhë
Artikuj
Contact: kontakt@daily-helper.com
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@daily-helper.com
Marketing: marketing@daily-helper.com